© Getty Images Френк Ледвідж пояснив, що Україна не В’єтнам.
Для України мобілізація 18-річних громадян – це погане рішення, заявив британський військовий експерт Френк Ледвідж в інтерв’ю LIGA.net. За його словами, в Україні дуже мало громадян віком 18-25 років, а російсько-українська війна відрізняється від в’єтнамської.
«В України мало молоді віком 18-25 років, щоб її мобілізувати. Зеленський має рацію, що хоче її зберегти. Якщо подивитися на віковий структурний склад населення країни, цей прошарок чоловіків дуже тонкий», – наголосив Ледвідж.
Він зазначив, що на мобілізації 18-річних українців наполягають Сполучені Штати Америки, посилаючись на війну у В’єтнамі 1955-1975 років.
«По-перше, США мобілізували не всіх, а вибірково. По-друге, у них була війна за вибором, а в Україні – за виживання», – зазначив Ледвідж.
Він додав, що навіть у роки холодної війни Радянський Союз планував скористатися чисельною перевагою. Зокрема, це їхня тактика.
«Навіть якби Україна призвала зараз всіх, кого захоче, не зможе так перемогти Росію, яка вчетверо більша за населенням і платить за відправлення на війну великі гроші. Деякі проблеми не мають хороших рішень. Цю війну просто треба припиняти», – додав Ледвідж.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський, попри заклики США, заявив: зниження мобілізаційного віку до 18 років не буде. Глава держави наголосив, що країна не повинна компенсувати нестачу озброєння молодими солдатами. З таким рішенням не погоджується офіцер ЗСУ та експерт у сфері безпілотників Юрій Касьянов, який пояснює, що середній вік бійця Сил оборони, який сьогодні становить від 45 до 50 років, впливає на боєздатність війська.
Чи дійсно необхідно Україні знизити мобілізаційний вік до 18 років, як про це говорять наші міжнародні партнери? Розбирався з цим Олександр Чистяков у статті «Чи варто мобілізувати 18-річних? І що насправді потрібно для перемоги?».