Міноборони Румунії побудує укриття, щоб захистити людей біля кордону України від російських безпілотників

У Румунії визначилися, як захистять своїх громадян від російських дронів

Падіння російського дрона на території Румунії в ніч на 4 вересня © Олег Ніколенко/facebook Для жителів прикордоння з Україною побудують укриття та вмикатимуть сигнал повітряної тривоги 

У Румунії визначилися, яким чином захистять своїх громадян, що проживають поблизу кордону з Україною та знаходяться у небезпеці через атаки російських дронів на українські порти. Про переселення жителів не йдеться. Міноборони має побудувати укриття для людей, а Інспекція з надзвичайних ситуацій – забезпечити сповіщення про повітряну тривогу. 

Відповідне рішення було ухвалене 8 вересня на засіданні Національного комітету з надзвичайних ситуацій. Комітет уповноважив Міністерство національної оборони визначити райони на румунському березі Дунаю, навпроти українських портів Рені та Ізмаїл, які бомбардуються росіянами, і де мають бути запроваджені заходи захисту населення, передає видання Romania Journal. 

Серед визначених заходів захисту населення – розсилання повідомлень Ro-Alert про небезпеку у районах із ризиком падіння «елементів, що належать до засобів ведення бойових дій, які використовуються в конфлікті». Інспекція з надзвичайних ситуацій має проінструктувати громадян, як діяти під час повітряної тривоги.  

Окрім оповіщення населення, локальні інспекції з надзвичайних ситуацій проінструктують місцевих жителів, як діяти в таких ситуаціях. У населених пунктах Плауру, Чаталкіой та інших будуть побудовані укриття.

Рішення комітету ухвалене «беручи до уваги нещодавні і неодноразові атаки, здійснені на українські порти Рені та Ізмаїл, а також відповідь української протиповітряної оборони». 

Нагадаємо, Digi24 повідомляв, що мер румунської комуни Чаталкіой Тудор Чернега, із посиланням на місцевих мешканців села Плауру, заявив, що російські дрони літають над їхніми домівками вже місяць. Один з мешканців села сказав журналістам: «Коли ти лягаєш спати, ти думаєш про те, чи прокинешся ти вранці». Чернега просив забезпечити можливість переселення – забезпечити харчуванням та житлом. 

Румунська влада почала реагувати на прольоти російських безпілотників лише після падіння дрона Shahed-136/131 на території Румунії в ніч на 4 вересня. Спочатку міністерство оборони Румунії заперечувало це, але потім міністр оборони підтвердив факт падіння дрона. 7 вересня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на даний момент Альянс не виявив ознак того, що вибух дрона на румунській території був результатом навмисної атаки Росії на Румунію (члена НАТО).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *