© Міноборони України Очікувану вартість товару в результаті можуть зменшити.
У Міністерстві оборони України провели внутрішній аудит через оголошення тендеру на обкладинки папок особової справи для військових ЗСУ з очікуваною вартістю в розмірі 351 гривня за одну одиницю товару. Було перевірено дії посадовців, повідомила пресслужба Міноборони в Telegram.
У межах перевірки встановили, що за чотири місяці до тендеру Кадровий центр Збройних Сил України запропонував зміни щодо технічних параметрів обкладинок, на основі яких у заявці командування сил логістики визначили ціну в 351 грн за штуку. За даними аудиторів, ці зміни надали без обґрунтування.
Після старту торгів за відповідним лотом отримали лише одну цінову пропозицію, що дорівнювала зазначеній вартості – від виробника ПрАТ Київська поліграфічна фабрика “ЗОРЯ”.
“Після цього МОУ з’ясувало, що на ринку є дешевші пропозиції — приміром, схожі зразки папок за ціною від 140 до 325 гривень. Аудитори закупили у ФОП зразок такого товару за ціною 120 гривень — це акційна ціна від основної 140 гривень (при цьому невідомо, чи може цей продавець задовольнити потребу щодо кількості тендеру, який включає 4 лоти загальною кількістю 58 тисяч одиниць)”, — йдеться в повідомленні.
Як запевнили в Міноборони, у департаменті ресурсного забезпечення не підписали договір щодо цього тендеру. Служба внутрішнього аудиту МОУ запропонувала кадровому центру ЗСУ змінити оголошення, щоб зменшити ціну товару й підвищити кількість учасників аукціону.
Заступник міністра оборони Юрій Джигир сказав: “Основні зусилля внутрішнього аудиту Міноборони спрямовані на запобігання та попередження порушень та неефективних витрат державних ресурсів. Під час встановлення фактів вже вчинених порушень ми передаємо цю інформацію прокуратурі. Це проста логіка, якої ми дотримуємось, щоб вичистити систему від корупції. Ми хочемо показати, що закони однакові для всіх”.
Водночас у оборонному відомстві ще триває “всебічна перевірка”. Її результати обіцяють опублікувати після завершення.
Згідно з повідомленням, загалом матеріали різних внутрішніх аудитів МОУ вже долучили до 25 кримінальних справ.
Раніше повідомлялося, що Міноборони у першому півріччі 2023 року закуповувало продукти харчування за цінами на 30% вищими за споживчі ціни, не проводило аналізу цін, не контролювало реальну кількість поставленої продукції, а 75% позицій каталогу продуктів взагалі не постачалось частинам.
Про корупцію в Міністерстві оборони України для ZN.UA до цього детально писав Юрій Ніколов у тексті “Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя”. Пізніше ця тема була висвітлена в статті Юрія Ніколова та Віталія Кононученка “Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони”.