© Скріншот з відео Водночас начальник ГУР звернув увагу на незрозумілі дії російської сторони.
Наразі жодна сторона не може чітко розповісти про обставини падіння у Бєлгородській області 24 січня російського військового літака Іл-76, на борту якого, за версією РФ, нібито перебували українські полонені. Про це заявив глава Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов у ефірі телемарафону.
За його словами, позиція Москви зрозуміла — у всьому звинувачувати нашу державу. Водночас є низка факторів, нелогічних для такої позиції ворога.
“Це, перш за все, те, що вони (росіяни — ред.) не показали поля, усіяні трупами і рештками, як мали б це показати для того, щоб максимально звинуватити Україну. Але навіть цього нема. Тобто ситуація досить таки незрозуміла до кінця. Якщо це сталося, як за твердженням РФ, то чому Росія приховувала кілька днів станом на зараз і приховує далі трупи? Вона ж мала показувати це на весь світ: “Дивіться, українці — убивці”. Але нема трупів, нічого нема”, — наголосив Буданов.
Днем раніше український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими підтвердив, що в межах обміну, який планувався на 24 січня, коли в Бєлгородській області впав Іл-76, дійсно мали намір повернути в Україну 65 наших захисників з одного зі списків, опублікованих на пропагандистських ресурсах РФ. Але чітких даних щодо перебування цих бійців у літаку, який зазнав катастрофи, немає.
До цього також уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець висловив сумніви, що на борту Іл-76 було так багато людей. Водночас, омбудсман казав, що в поширених російською пропагандою списках є прізвища людей, які вже були обміняні. За його словами, випадок з падінням військового літака наштовхує на паралелі з Оленівкою і на думку, що це була спланована Росією інформаційна кампанія проти України.
Як повідомляв представник ГУР МОУ Андрій Юсов, обмін, який не відбувся 24 січня після падіння російського Іл-76, мав стати найбільшим з початку повномасштабного вторгнення РФ до України. Також він розповів, що на борту літака могли бути і ракети для С-300, і люди. На його думку, можна припустити будь-які сценарії. А оприлюднення російськими пропагандистами списків українських полонених, нібито загиблих внаслідок падіння літака Іл-76, Юсов назвав інформаційно-психологічною роботою ворога.