© EPA-EFE/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY Після наступу ЗСУ на Курську область росіяни захопили на Донбасі втричі більше земель, ніж за два місяці, що передували українському вторгненню.
Наступ України на Курську область ще більше розтягнув ресурси ЗСУ та поставив під загрозу їхню здатність здійснити контрольований відступ на Донбасі без руйнування лінії фронту. Таким висновком поділилося видання The New York Times.
Пасі Паройнен, військовий експерт із фінської Black Bird Group, заявив, що після наступу ЗСУ на Курську область Росія просувалася на Донбасі темпами, небаченими з 2022 року. За останні два місяці, росіяни захопили близько 270 квадратних миль у цьому районі, що приблизно втричі перевищує кількість, захоплену в червні та липні.
Але Росія залишається далекою від досягнення своєї давньої мети – повністю захопити регіон. Для цього їй потрібно було б зайняти ще 4000 квадратних миль української території, приблизно вп’ятеро більше, ніж вона захопила за минулий рік.
Військовий аналітик із Відня Франц-Штефан Гаді та інші військові експерти сказали, що з початком літа українська армія була в хорошому стані, щоб витримати бої на Донбасі та налаштуватися на можливі контратаки наступного року. Але раптовий наступ України в Курській області поставив ЗСУ під великий ризик.
Хоча транскордонний напад підняв моральний дух в Україні, він водночас ще більше розтягнув бойові ресурси країни, а деякі з її найдосвідченіших військ були перекинуті в Курську область з Донбасу. За даними Naalsio, дослідника розвідки з відкритих джерел і дописувача Oryx, Київ втратив понад 200 одиниць техніки під час своєї Курської операції – майже стільки ж, скільки втратили росіяни поблизу охопленого боями міста Покровська за той самий період.
The New York Times каже, що українські військові на Донбасі по-різному оцінюють суть Курської операції. Деякі вважають, що це змусило Росію перекинути туди частину російських військ зі східного фронту, тоді як інші висловлюють розчарування нормуванням боєприпасів, яке сталося після початку штурму російських територій.
Раніше повідомлялося, що колишній головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, який зараз є послом України в Лондоні, був проти наступу в Курській області, коли президент України Володимир Зеленський вперше заговорив про нього на початку цього року і наполягав на його проведенні.