Контрнаступ Росії у Курській області 14 вересня — в ISW оцінили можливості росіян — новини Україна

Росіяни ще не почали у Курській області масштабну операцію для витіснення ЗСУ: аналітики розповіли, що там відбувається

© Getty Images Експерти ставлять під сумнів те, що більшість нинішнього російського угруповання там має достатній бойовий досвід.

Попри заяви про початок контрнаступу, російські окупанти ще не почали у Курській області масштабну операцію для витіснення ЗСУ, стверджують в Інституті вивчення війни США. В останньому звіті також прокоментували інформацію про те, що на цій ділянці зосереджено 40 тисяч військових, додаючи, що незрозуміло, мова йде про чисельність боєздатного формування чи об’єднаних сил, включно з контрактниками, нерегулярними формуваннями прикордонників, підрозділів Росгвардії та МВС.

Аналітики також додали, що 60-70 тисяч військових, які, за даними Києва, РФ хоче стягнути на цей напрямок, значно перевищують 50-тисячне військове угруповання, яке, за словами представників Пентагону, потрібно зібрати Росії для повернення контролю над прикордонням. 

Досі ЗСУ у Курській області протистояли погано навчені та екіпіровані призовники разом з невеликими підрозділами російських регулярних і нерегулярних військ, наголошують в ISW. Тому експерти ставлять під сумнів те, що  більшість нинішнього російського угруповання на цій ділянці має достатній бойовий досвід.

“Російська контрнаступальна операція з відвоювання захопленої українськими військами території в Курській області потребуватиме ще більше живої сили і техніки, ніж Росія вже зосередила у цьому регіоні, — наголошують аналітики, — особливо через те, що більшості зі вже задіяних підрозділів бракує бойового досвіду”. 

Та зараз основна відповідальність за контратаки у Курській області лежить на повітряно-десантних військах, які туди нещодавно перекинули з фронту. Це дає підстави вважати, що командування окупаційної армії залучить для повернення територій найбільш “елітні” чи боєздатні підрозділи.

“Російським військовим, безсумнівно, доведеться передислокувати з України до Курської області підрозділи, що вже беруть участь у поточних наступальних операціях, — припускають експерти. — Або доведеться перекидати оперативні резерви, щоб сформувати боєздатні підрозділи, необхідні для проведення великої контрнаступальної операції, а потім охороняти міжнародний кордон від майбутнього вторгнення з боку України”. 

Нагадаємо, кілька днів тому росіяни активізувалися у Курській області, почавши там контрнаступ, мета якого — повернути контроль над територіями прикордоння, де зараз знаходяться ЗСУ. Як наслідок, вони не лише вдарили по лівому флангу захисників біля села Снагость, але й про всяк випадок перекинули оперативні резерви у Брянську область. Президент Володимир Зеленський згодом відзначив, що все йде за планом України. Він також розповів, що росіяни хочуть стягнути на цей напрямок 60-70 тисяч військових (зараз їх 40 тисяч), проте досі успіху там вони не мають.

Після курської операції ЗСУ влада Путіна не ослабла, в країні не відбулись антиурядові протести, а еліти не відвернулися від хазяїна Кремля. То що ж може призвести до розколу в його оточенні? Про це читайте в статті Володимира Кравченка “Курська аномалія” Путіна”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *