Коли Франція введе війська в Україну — Еммануель Макрон назвав умови — новини Україна

Франція б думала про відправку військ в Україну, якби Росія прорвала оборону ЗСУ і Київ попросив про це — Макрон

© EPA-EFE/GONZALO FUENTES Він наголосив, що має за мету не дозволити агресору перемогти. 

Світ перебуває в ситуації, коли не можна нічого виключати, в тому числі введення французьких військ в Україну, заявив президент Еммануель Макрон. Під час інтерв’ю The Economist він наголосив, що пішов би на такий крок, якби Росія прорвала оборону ЗСУ і Київ попросив би про підмогу. 

Він додав, що не озвучуватиме повністю свої плани, аби не оголяти безпеку власної країни. Але політик наголосив, що його мета  — не допустити перемоги РФ. Він також звинуватив інші держави Євросоюзу в тому, що вони надто довго вагалися і визначали межі того, хто є агресором і хто цих меж не має. 

“Франція — країна, яка здійснювала військові інтервенції, в тому числі і нещодавно. Ми розмістили кілька тисяч військовослужбовців у Сахелі для боротьби з тероризмом, який міг становити загрозу для нас. Ми зробили це на прохання суверенних держав, — наголосив Макрон. — Якби росіяни прорвали лінію фронту, якби був запит від України — чого сьогодні немає — ми б законно мали б поставити собі це питання [щодо введення військ]”. 

Нагадаємо, зараз серед союзників тривають палкі дискусії про ймовірну відправку в Україну в майбутньому військ НАТО. Деякі партнери погодилися, що про їх участь в бойових діях мови бути не може, втім, в нашій державі вони можуть займатися іншим, наприклад, посиленням ППО, розмінуванням або ж навчанням ЗСУ безпосередньо на місці. Остання пропозиція зацікавила українського президента Володимира Зеленського, який, всупереч цьому, заявив, що “французькі солдати можуть залишатися вдома”, поки Україну тримається.  

Про те, що сталося з Макроном і чого тепер чекати Україні, пояснює у своєму матеріалі для ZN.UA Олег Шамшур.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *