Ізраїль допомагає Україні з системою раннього оповіщення – захист від ракет

Україні вже передано все необхідне для впровадження ізраїльської системи раннього оповіщення

Системи раннього оповіщення дуже потрібні у великих містах, де є велика кількість населення

Україну цікавлять ізраїльські напрацювання у сфері оборони, тому що війни, які ведуть наші країни, схожі тим, що весь час доводиться обороняти своє населення від обстрілів. Про це згадав під час щорічного Kyiv Jewish Forum (Київського єврейського форуму), який відбувся у Вашингтоні, штат Колумбія у США. Серед багатьох питань, яких торкнулися спікери – відомі й обізнані люди з трьох країн, було і те, що стосувалося систем раннього оповіщення.

Україні вже передано все необхідне для впровадження ізраїльської системи раннього оповіщення. Наразі її запуск перебуває на фінальній стадії. Про це заявив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук під час Kyiv Jewish Forum.

“Ізраїльська сторона передала все необхідне для створення системи радіооповіщення, – сказав посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук під час свого виступу на Kyiv Jewish Forum. – Її запуск перебуває на фінальній стадії в Україні. Фактично, частина її вже використовується – тут можна говорити про радари тримірні – це не є секретом, які використовують військові вже сьогодні”, – зазначив пан Посол.

Корнійчук також додав, що президент України Володимир Зеленський запропонував співпрацю голові ізраїльського уряду Беньяміну Нетаньяху в питанні знищення іранських дронів.

“Ми бачимо, що наші дві війни дуже сильно поєднані. У нас спільні партнери… і спільні вороги – Іран і його проксі, за якими стоїть Російська Федерація. Величезні склади російської зброї, свіжої, виробництва минулого року, були задіяні в Лівані. Я не здивуюся, якщо завтра там будуть знайдені північнокорейські ракети. Тому що це є частини однієї вісі зла на сьогоднішній день”, – підкреслив Корнійчук.

За інформацією ZN.UA ще у грудні 2023 року Ізраїль передав Україні систему раннього/розумного оповіщення.  Як повідомлялося раніше, ця система, схожа на Tzeva Adom, що застосовується в Ізраїлі, була створена ізраїльськими фахівцями спеціально для України. Вона точніше визначає місце можливого падіння ракети і посилає повідомлення про небезпеку на стільникові телефони громадян, що знаходяться в районі, який обстрілюється. Система здатна виявляти запуски ракет та безпілотників, розраховувати траєкторію їхнього польоту та з високою точністю обчислювати координати місця падіння, що звужує радіус потенційно небезпечної зони під час обстрілу.

Такі системи дуже потрібні Україні, особливо в нинішніх умовах, котли щоденні тривоги стають майже безперервними, а обстріли і атаки шахедів обчислюються сотнями за добу.

Зокрема, вчора ввечері, 14 листопада, росіяни знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура. Внаслідок атаки ударними безпілотниками в Одесі загинула жінка. Пошкоджені житлові будинки, церква, автівки. На деяких локаціях виникли пожежі. Також пошкоджено магістральний трубопровід теплопостачання. Вимушено припинено роботу однієї із котелень Одеси. Станом на опівночі було відомо про вісьмох постраждалих. Він каже, що пораненим надається необхідна медична допомога.

Зруйновано багатоквартирний житловий будинок в середмісті Одеси, загорілося кілька квартир. Тут пошкоджені багатоповерхівки, близько трьох десятків легкових автомобілів, зайнялася пожежа на території громадського закладу та двоповерхового будинку.

Через ворожий обстріл також пошкоджений магістральний трубопровід централізованого опалення. Котельню тимчасово зупинено, проводяться ремонтні роботи. Пошкоджена гілка тепломережі опалювала 220 багатоквартирних житлових будинків (40 тисяч мешканців), 7 дитячих садків, 4 школи. Котельня також обслуговувала один із пологових будинків Одеси. Зараз там перебуває 28 породіль та 22 немовля. Кіпер каже, що в закладі є кондиціонери, обігрівачі, потужний генератор та достатній запас палива. Наразі пологовий зможе обігрітись автономно, використовуючи власні ресурси. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *