Іран підтримав територіальну цілісність України – тут побачили тонку відповідь Тегерана Москві

Глава МЗС Ірану заявив, що Тегеран підтримує територіальну цілісність України

Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдуллахіан © Скріншот Youtube Дехто вважає це «тонкою відповіддю» на дипломатичні дії Росії щодо Ірану 

Глава МЗС Ірану Хоссейн Амір-Абдуллахіан заявив, що війна між Росією та Україною має бути завершена шляхом мирних переговорів. Також, за його словами, Іран (який постачає РФ ударні дрони для нанесення ударів по Україні) підтримує територіальну цілісність України. Про це міністр заявив 17 липня на спільній прес-конференції зі своїм оманським колегою в Тегерані.

Цю заяву дехто розцінив як витончену відповідь на спільну заяву Росії та країн Ради співробітництва арабських держав Перської затоки, у якій Москва поставила під сумнів право власності Ірану на три невеликі острови, на які претендують Об’єднані Арабські Емірати, передає AlArabiya.

За словами глави іранського МЗС, вони викликали для пояснень посла Росії в Тегерані, щоб висловити заперечення щодо змісту заяви. 

«Ми не вважаємо ці пояснення достатніми і не приймаємо повторення подібних дій і заяв про територіальну цілісність Ірану. Ми незадоволені тим, що було порушено в цій заяві щодо трьох островів Ірану», – цитують іранські державні ЗМІ слова Аміра-Абдоллахіана.

У січні глава МЗС Ірану, в інтерв’ю турецькому суспільному мовнику TRT, вже заявляв, що Іран визнає суверенітет та територіальну цілісність країн, а тому не визнає входження до складу Росії окупованого Криму, а також Донецької та  Луганської областей.  

Нагадаємо, що 6 липня у Радбезі ООН відбулося засідання щодо Іранської ядерної програми та порушення Іраном резолюції Радбезу 2231 від 20 липня 2015 року, яка обмежує Іран в отриманні й передачі збройних технологій, у тому числі безпілотників до другої половини 2023 року. П’ять країн (Україна, США, Велика Британія, Франція та Албанія) звернулись до генсека ООН із заявою провести розслідування військової співпраці Ірану і Росії, зокрема, щодо передачі дронів, у порушення зазначеної резолюції. Проте в ООН не поспішають вивчати уламки іранських дронів в Україні.  

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *