© Генеральний штаб ЗСУ Молодих людей на передовій не так багато.
В українській армії, незважаючи на нещодавно ухвалений закон про зниження віку для призову, кадрове питання залишається проблемою. Як розповіли виданню Bloomberg військові-фронтовики, середній вік військовослужбовця – 43-45 років. Молоді люди, особливо молодші за 30 років, зустрічаються відносно рідко.
“Більшості людей, з якими я спілкуюся, близько 40-45 років”, – розповів Павло Нарожний, який займається збором коштів для артилеристів.
Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує мобілізаційний вік до 25 років, проте ситуація посилюється неефективним закликом тих, хто потрапляє до цільового діапазону.
Як пише видання, серед вимушено переміщених осіб в Україні мало молодих людей, до того ж лише половина з 4,5 мільйонів ВПО перереєструвалася за новою адресою. Також велика кількість жінок вивезли з України синів-підлітків за кордон і навряд чи вони повернуться після досягнення ними призовного віку.
Крім того, українців у віці старше 30 набагато більше, ніж 20-річних, що викликано бебі-бумом у 1980-х роках та зниженням народжуваності у 2000-і роки.
Член парламентського комітету з безпеки та оборони Сергій Рахманін пояснив в інтерв’ю Bloomberg, що звільнення 18-25 літніх хлопців від бойових дій на передовій мотивовано вірою у те, що вони відіграють ключову роль у відновленні України у майбутньому.
“Ми не знаємо, як довго триватиме війна, які ресурси нам знадобляться і як довго”, – сказав він.
Як повідомлялося, процес мобілізації має бути справедливим та чесним. Інший підхід демотивує і тих, хто вже воює, і тих, кому доведеться воювати. Детальніше читайте у статті Олександра Сергієнка “Як перемогти у війні? Пристрасті “за” та “поза” законом”.