Як Україні допоможуть ракети AMRAAM пояснив Юрій Ігнат — новини Україна

Ігнат: Ракети AMRAAM дозволять безпечно атакувати російську авіацію

© US Department of Defense Дальність модифікації AIM-120 – 160-180 км. 

AMRAAM – найпоширеніші авіаційні ракети, які використовують країни НАТО, розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Під час телемарафону він уточнив, що їх клас – “повітря-повітря”, у них є головки з самонаведенням, а у різних їх типів – різна дальність польоту. 

“Ці ракети нам постійно надають для комплексів ЗРК NASAMS, – зауважив Ігнат, додаючи, що з наземної установки дальність ураження не така висока, як з літаків. – Ракета з повітря застосовується на більшу дальність, відповідно і не потрібно витрачати сили, енергію пального для того, щоб піднятися в повітря, вона запускається з повітряної платформи, тому може пролетіти більше”. 

За словами військового, для України Пентагон замовляє модифікацію AIM-120. Деякі з них можуть долати 160 км, а деякі 180 км. Цього достатньо, аби атакувати російську авіацію, не заходячи в зону ураження ППО ворога.  

“Чим далі, тим безпечніше для наших пілотів, і тим небезпечніше для наших ворогів… Для України (ці ракети – ред.) може бути поставлено з тих, що є на складах. А це вже наступна партія ракет на листопад 2024 року”, – сказав речник.

Та він застеріг, що терміни постачання ракет не пов’язані з термінами надходження в Україну бойових західних винищувачів. 

“Їх треба ще виготовити, їх треба поставити. Авіація не може літати порожньою, їй потрібно постійно поновлювати боєзапас. Тому нічого дивного в таких замовленнях, контрактуваннях немає”, – запевнив він.

AMRAAM (AIM-120) – Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile. Це американська всепогодна керована ракета класу “повітря-повітря” середньої дальності. Її головне завдання – ураження повітряних цілей за межами прямої видимості. Американські військові називають ці ракети Slammer, тобто “хлопавками”. ЗРК NASAMS розроблявся спеціально для них. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *