Як довго працюють безпілотники у ЗСУ — військові розповіли подробиці — новини Україна

На фронті дрон, який літає два тижні, є довгожителем — оператори 95-ї бригади

© EPA-EFE/OLEG PETRASYUK Трапляються випадки, коли БпЛА, на який волонтери місяцями збирали кошти, вибуває після першого вильоту. 

Працювати з БпЛА на фронті можуть військові будь-якого віку, розповіли оператори дронів 95-ї ОМБр, додаючи, що є випадки, коли й старші люди доволі легко опановують новий для себе фах. Та у коментарі “Новинарні” вони зауважили, що професіоналізм пілота не гарантує, що безпілотник, яким він керує, проживе довго. 

Трапляються випадки, коли дрон, на який волонтери місяцями збирали кошти, вибуває після першого ж вильоту. 

“Якщо дрон літає два тижні, то це вже довгожитель. Максимум місяць, — розповів боєць з позивним “Голуб”. — Частково БпЛА дає бригада, частково допомагають волонтери”. 

За словами військових, загрозою для дронів є не лише російське озброєння, але й погода. Коли триває штурм, працювати доводиться у дощ, сніг та мороз. В таких випадках у дронів коротші зміни, адже вони взагалі не призначені для роботи в таких умовах. 

Та безпілотники — успішне озброєння. Приміром, БпЛА зі скидом демотивують росіян лише своєю присутністю. Тож оператори сподіваються, що в Україні почнуть виробляти дрони в серійному виробництві та в хорошій якості, до яких не потрібно буде нічого “допилювати”.  

Нагадаємо, у WSJ вважають, що Київ покладається на безпілотники дальнього радіуса дії у війні з Росією. Журналісти стверджують, що власні українські розробки поступово витісняють інші БпЛА, хоча вони, як і раніше, значною мірою залежать від доступних китайських компонентів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *