© EPA-EFE/OLEG PETRASYUK Трапляються випадки, коли БпЛА, на який волонтери місяцями збирали кошти, вибуває після першого вильоту.
Працювати з БпЛА на фронті можуть військові будь-якого віку, розповіли оператори дронів 95-ї ОМБр, додаючи, що є випадки, коли й старші люди доволі легко опановують новий для себе фах. Та у коментарі “Новинарні” вони зауважили, що професіоналізм пілота не гарантує, що безпілотник, яким він керує, проживе довго.
Трапляються випадки, коли дрон, на який волонтери місяцями збирали кошти, вибуває після першого ж вильоту.
“Якщо дрон літає два тижні, то це вже довгожитель. Максимум місяць, — розповів боєць з позивним “Голуб”. — Частково БпЛА дає бригада, частково допомагають волонтери”.
За словами військових, загрозою для дронів є не лише російське озброєння, але й погода. Коли триває штурм, працювати доводиться у дощ, сніг та мороз. В таких випадках у дронів коротші зміни, адже вони взагалі не призначені для роботи в таких умовах.
Та безпілотники — успішне озброєння. Приміром, БпЛА зі скидом демотивують росіян лише своєю присутністю. Тож оператори сподіваються, що в Україні почнуть виробляти дрони в серійному виробництві та в хорошій якості, до яких не потрібно буде нічого “допилювати”.
Нагадаємо, у WSJ вважають, що Київ покладається на безпілотники дальнього радіуса дії у війні з Росією. Журналісти стверджують, що власні українські розробки поступово витісняють інші БпЛА, хоча вони, як і раніше, значною мірою залежать від доступних китайських компонентів.