ГУР знищили російський катер Мангуст – деталі від військової розвідки – відео

ГУР зранку знищило російський швидкісний катер. Ним виявився «Манґуст»

© ГУР Міноборони Facebook В ГУР повідомили деталі щодо знищеного катера.

Українськ розвідники 6 травня за допомогою водних безпілотників Magura V5 знищили в окупованому Криму швидкісний катер росіян. Згодом в Головному управлінні розвідки Міноборони уточнили, що це був патрульний катер проєкту 12150 «Манґуст».

«Катери такого класу використовуються ворожим флотом та спецслужбами як багатоцільові швидкісні судна для патрулювання акваторії, боротьби з диверсантами, а також пошуково-рятувальних операцій», – пояснили у ГУР МОУ.

У розвідці додали, що такі катери росіяни виготовляють з 2000 року. Судно сягає до 20 м завдовжки та до 5 м завширшки. Катер може розвинути максимальну швидкість до 50 вузлів.

«У модифікованих версіях швидкісних катерів встановлено бойові дистанційно-керовані модулі з основною штатною зброєю ― кулеметною установкою калібром 14,5 мм. Також на борту «Манґуста» росіяни мають два автоматичні гранатомети АГС-17, ручний протидиверсійний гранатомет ДП-64 та два ПЗРК типу «Ігла» або «Верба», – зазначили в ГУР.

Там додали, що знищений катер орієнтовно коштував близько 3 млн доларів.

Нагадаємо, 5 березня бійці ГУР МО у співпраці з ВМС України з допомогою морських дронів Magura V5 ліквідували патрульний корабель росіян «Сєргєй Котов» вартістю 65 млн доларів. Він на момент ураження перебував неподалік Керченської протоки. За даними розвідки, щонайменше сім членів екіпажу загинули, але решті вдалося врятуватися

Через кілька днів після цього в РФ ухвалили рішення про звільнення головнокомандувача Військово-морських сил адмірала Ніколая Євменова. Замість нього цю посаду зайняв командувач Північним флотом адмірал Алєксандр Моісеєв. У розвідці Британії цю ротацію пов’язують з втратою окупантами корабля «Сєргєй Котов».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *