ГУР здійснює DDoS-атаку на російські компанії та держустанови – що потрапило під удар

ГУР здійснює DDoS-атаку на держустанови та приватні компанії РФ, у країні-терористці масштабний збій – ЗМІ

© Pexels За даними ЗМІ, під удар потрапили навіть міністерства.

Кіберфахівці Головного управління розвідки Міноборони здійснюють DDoS-атаку на електронні сервіси РФ. Про це пише NV з посиланням на джерело в ГУР МОУ.

За даними видання, внаслідок дій кіберфахівців української військової розвідки у Росії відбувся збій у роботі низки державних установ та приватних компаній. Водночас за версією Роскомнадзору, збій стався нібито через «аварії магістральної мережі зв’язку». Щоправда, співрозмовник NV підкреслив, що реальною причиною є масштабна DDoS-атака з боку ГУР.

Зокрема, станом на 11:00 жителі країни-терористки РФ не могли скористатися електронними сервісами сайту держпослуг та деяких послуг низки інституції. До таких відносяться міністерства оборони, фінансів, внутрішніх справ, юстиції, промисловості та енергетики, інформаційних технологій та зв’язку, надзвичайних ситуацій.

Також через DDoS-атаку росіяни не мали доступу до сайту та сервісів російської податкової служби. На митниці РФ навіть визнали, що на операторів зв’язку здійснили DDoS-атаку. Там заявили, що через це «інформаційний обмін з учасниками зовнішньоекономічної діяльності ускладнений».

Доступ росіян до банківських установ, таких як «Сбербанк» та «Альфабанк» також заблокований. Крім того, повідомляється про перебої в роботі забороненої в Україні соцмережі «ВКонтактє». А в деяких регіонах Росії, за даними співрозмовника видання, вже кілька днів не працює єдиний державний реєстр РАЦС.

Також збій у роботі спостерігається в Об’єднаній авіабудівельній компанії. Вона, зокрема, заявила про відсутність доступу до мережі. Крім того, повідомляється про збої в роботі серверів хмарного сховища РФ «гособлако».

Раніше повідомлялося, що в рамках найбільшої в історії спецоперації проти ботнетів вдалося викрити міжнародну хакерську групу, яка зламувала внутрішні мережі транснаціональних компаній, а потім продала цей доступ іншим хакерам. Серед останніх були й російські групи. У спільній операції під назвою Endgame брали участь правоохоронці з України, Великої Британії, ЄС та США.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *