Гарантії безпеки України – українці назвали головний елемент – опитування

Українці назвали головну запоруку для захисту України – і це не вступ до НАТО

© U.S. Army/ flickr Згідно з дослідженням ECFR, більшість українців вважає основою для захисту збільшення поставок зброї та боєприпасів

Більшість українців вважають, що Україні для захисту від російської агресії потрібен не вступ до НАТО, а щоб союзники більше постачали зброю та боєприпаси. Такі результати опитування наводить аналітичний центр «Європейська рада з міжнародних відносин» (ECFR) у своєму дослідженні.

«З точки зору того, як вони можуть виграти війну, українці вважають, що отримання більшої кількості зброї та боєприпасів є єдиним значущим способом покращити свої шанси на перемогу», – йдеться у звіті ECFR.

Якщо посилення постачання зброї та боєприпасів обрали 69% опитаних, то вступ до НАТО стоїть на другому місці з 39%. В тому, що перемогу над Росією забезпечить надсилання військ союзників в Україну впевнені 32% опитаних, а в тому, що перемогу забезпечать політичні зміни в Росії – 31%.

Звіт ECFR ґрунтується на опитуванні громадської думки дорослого населення (віком 18 років і старше), проведеному в травні 2024 року в 15 країнах Європи. Загальна кількість респондентів склала 19 566 осіб. В Україні опитування проводилося компаніями Datapraxis та Rating Group (7-12 травня, 1500 респондентів) методом телефонних інтерв’ю з респондентами, відібраними за допомогою випадково згенерованих телефонних номерів. Потім дані були скориговані на основні демографічні показники.  

Нагадаємо, в адміністрації президента США Джо Байдена, на жаль, вимушені зважати на те, яким буде твіт Дональда Трампа за результатами ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. Тому в Білому домі дують на воду і наполягають, аби слова «запрошення для України» не звучали за жодних обставин і на жодному рівні. Однак внутрішньополітичний аргумент є лише одним із важливих пояснень, чому у Байдена категорично відкинули будь-які ідеї щодо реального початку вступу України до Альянсу. Які ще існують причини? Пояснює директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Саміт Байдена. Чому Україну не запросять до НАТО, а в Америці все ще бояться Путіна» на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *