Два варіанти розколу НАТО Росією – у Швеції назвали, як РФ може досягти своїх цілей

Військовий аналітик назвав два варіанти розколу НАТО, які може використати Росія

© Міноборони Росії / Telegram Росії простіше протистояти окремим країнам, ніж об’єднаному Альянсу

Шведський військовий аналітик підполковник Йоакім Паасіківі назвав два варіанти, які може використати Росія для того, щоб спричинити розкол у НАТО, відносини з яким у Кремлі нещодавно назвали «прямою конфронтацією». 

«Мій улюблений варіант: Росія чинить тиск на острови Шпіцберген в Арктиці. Це норвезький архіпелаг. Він демілітаризований. Певні економічні активності там мають і Росія, і Норвегія. Для врегулювання стану справ існує стара конвенція. Якщо росіяни спробують влаштувати провокації на Шпіцбергені – про що вони почали говорити кілька років тому – це стане викликом для тих членів Альянсу, які мають інтереси в Арктиці: США, Канади, Британії, скандинавських країн. Але чи буде це проблемою для Туреччини? Для Чорногорії? Для решти Альянсу? Це може стати одним із способів тиску на НАТО та спробою його розколоти», – сказав Паасіківі в інтерв’ю LIGA.net.

Іншим варіантом військовий аналітик називає «блискавичний напад на країни Балтії», який Росія поєднає з «серйозними ядерними загрозами». 

«У війні з окремими європейськими країнами або групою європейських країн росіяни мають більше шансів, ніж проти всього Альянсу за підтримки США», – сказав Паасіківі.

За його словами, строки нападу Росії на країни НАТО залежать від успіхів росіян в Україні і «поки Україна бореться, Росія для нас – менша проблема. Якщо ми покинемо Україну вмирати, нам доведеться воювати самим».

«Проблема не в тому, коли будуть готові росіяни, а в тому, коли будемо готові ми. Європейським збройним силам потрібно нарощувати власні потужності, щоб бути готовими раніше зa росіян», – сказав Паасіківі, заявивши, що «якщо ми не будемо готові через три роки – ми запізнимося».

Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни США вважають, що Росія зважиться на вторгнення в країну НАТО набагато швидше, ніж називають експерти (через кілька років). За їхніми даними, агресор проводить реформи, спрямовані на розвиток довгострокового воєнного потенціалу.

Путін поставив за мету відновити російську імперію і перекроїти міжнародний порядок. І ніщо не вказує на те, що він відмовився від цих планів. Подробиці – у статті оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка «Путін накинув оком на Європу. Які країни НАТО він атакує після України?»

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *