Дозвіл США бити по території Росії — Україна отримала тактичну перевагу

Україна отримала значну тактичну перевагу у війні з Росією — The Telegraph

© Getty Images В тилових районах Росії тепер не безпечно.

Владімір Путін багато говорив про свої червоні лінії. Однією з таких червоних ліній було використання американської зброї для нападу на російську територію, і Дмітрій Мєдвєдєв, заступник голови радбезу РФ погрожував у відповідь озброїти опонентів США в “неназваних регіонах”. Порушуючи цю червону лінію безкарно і за підтримки США, Україна отримала значну тактичну перевагу.

Територія, на яку США дозволили завдавати ударів, обмежена, але це значно зменшило наземний захист Росії — до 16%. Відтепер Україна може завдавати ударів по військових цілях у межах досяжності наданих США комплексів HIMARS у Бєлгородській, Курській та Брянській областях Росії, зазначає Ендрю Фокс у газеті The Telegraph.

ГУР повідомило, що вперше в історії був уражений багатоцільовий російський винищувач Су-57 8 червня. Один винищувач може здатися тривіальною втратою, але Су-57 є найбільш високотехнологічним з нових розробок Росії в рамках довгоочікуваної модернізації її збройних сил з часів закінчення холодної війни.

Втрата одного з винищувачів є очевидним ударом по боєздатності Росії, але також є чітким сигналом для Росії: їхні тилові райони більше не є безпечними зонами. Тепер Росії доведеться посилити протиповітряну оборону в цих областях для захисту від наступних ударів.

Кремль не може дозволити собі подальшу ганьбу, пов’язану з втратою ще більшої кількості високотехнологічних засобів. Їх треба або захищати, а це означає, що їх доведеться перемістити з інших місць; або перемістити далі за межі досяжності безпілотників або HIMARS, що дасть росіянам менше часу для завдання удару по цілі над Україною, оскільки вони витрачатимуть більше пального, щоб дістатися туди. В цьому полягає перевага для України, вважає Фокс.

Це ще одне приниження для Путіна після зупинки харківського наступу. Попри тисячі російських жертв і величезні матеріальні втрати, в п’ятницю 7 червня речник Білого дому з національної безпеки досить впевнено заявив, що наступ застопорився і навряд чи буде просуватися далі.

“Дозволивши порушити цю “червону лінію” без жодної ескалації чи відплати, Путін продемонстрував свою слабкість. І хоча Україна хотіла б зробити більше, можливість завдати удару всередині Росії дає їй значну тактичну перевагу, яку вона використає повною мірою”, — пише Фокс.

Раніше ми повідомляли, як Путін може відповісти, якщо західна зброя вразить цілі в Росії. Кремль може використати ядерну зброю, здійснити диверсії проти західних цілей, військові операції в Балтійському регіоні або вдатись до мобілізації додаткових військ.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *