Допомога Україні із Заходу — її недостатньо для перемоги

Того, як Захід допомагає Україні, буде недостатньо для перемоги — Politico

© Генеральний штаб ЗСУ Автократи вважають стриманість і обережність ознаками слабкості.

Після шести місяців дебатів США нарешті ухвалили додатковий пакет допомоги Україні кілька тижнів тому. Але хоча боєприпаси можуть незабаром надійти на передову, правда полягає в тому, що якщо США та їхні союзники не змінять підхід до надання допомоги у війні, то, ймовірно, цього буде занадто мало і занадто пізно.

Два роки тому авторитетний військовий аналітик Сет Джонс зазначив, що російська армія розвалюється. Але зараз він висловлює набагато більш тривожну думку про те, що українська армія “перебуває у все більш небезпечному становищі проти російських загарбників”. І хоча ще занадто рано говорити про поразку, Джонс слушно зауважив, що “без чіткої стратегії США і без постійного постачання західної зброї, розвідки й тренувань Путін може перемогти”, пише Politico.

Така стратегія вимагатиме щонайменше трьох елементів, щоб сповільнити просування Росії. По-перше, адміністрація США та їхні союзники по НАТО повинні послабити обмежувальні правила застосування зброї, які вони наклали на обладнання, що постачається Заходом, і дозволити Україні використовувати це обладнання на повну потужність.

Британія вже пом’якшила ці обмеження щодо наданої зброї, але обмеження, які накладають інші країни і які не дозволяють Україні атакувати головні об’єкти російської дислокації, такі як Чорноморський флот, мають бути скасовані. Занепокоєння російською ескалацією дозволило Заходу вмовити себе на бездіяльність і самостримування. Але якщо відповідь Ізраїля на іранську ракетну атаку минулого місяця і продемонструвала щось, то це те, що рішучі дії, а не самостримування, є найкращим способом протистояти тоталітарним загрозам.

“Автократи вважають стриманість і обережність ознаками слабкості; вони бачать силу в рішучості”, — зазначає Politico.

По-друге, настав час брати на себе більші ризики з американськими й західними військовими запасами. В той час як додатковий закон дозволяє президенту США Джо Байдену зануритися в існуючі запаси зброї й боєприпасів, величезна кількість готового і смертоносного обладнання залишається в резерві для інших світових непередбачуваних ситуацій, навчань і випробувань.

Загалом, офіційні представники армії США відзначають, що нинішній ризик у підтримці України є “керованим”, але настав час взяти на себе трохи більше відповідальності й надавати більше зброї Україні, щоб запобігти потенційній поразці. Перемога у війні коштує дорого, але не так дорого, як її програш.

“Військова виробнича база США — і їхніх європейських союзників — занадто мала, щоб підтримати навіть звичайну війну середнього масштабу, таку як в Україні. Друга війна була б катастрофічною”, — пише Politico.

Нарешті, адміністрація США повинна забезпечити набагато більше лідерства, щоб надихнути Захід залишатися в цій боротьбі. Демократії нетерплячі, а інші світові події часто зміщують фокус уваги. Вже зараз Газа і потенціал регіональної війни на Близькому Сході, майбутні президентські вибори в США і судові процеси над колишнім президентом Дональдом Трампом відволікають увагу від погіршення ситуації в Україні.

Адміністрація Байдена має нагадувати американському народу за кожної нагоди про ціну поразки в Україні. І ця увага має також включати велику інформаційну кампанію, спрямовану на подолання серйозного дисбалансу в живій силі у цій війні.

Нагадаємо, що агентство Bloomberg писало, що Путін не боїться надання Україні допомоги у розмірі 61 мільярд доларів. Фінансування з США допоможе Україні протриматися у 2024 році, але Путін все ще думає, що зможе пересидіти Захід.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *