© depositphotos/ValleraTo Ризик ескалації, зрештою — набагато вищий, якщо Путін захопить Україну, перегрупується і спрямує танки на Польщу і країни Балтії.
У 2022 році західні лідери заявили, що Росії “не можна дозволити перемогти”. Вони сказали, що санкції будуть жорсткими. Вони також говорили, що передадуть “всю зброю, якої потребує Україна”. І що ж сталося? Російська нафта хлинула в Європу й товари подвійного призначення попрямували в Росію через посередників. А що стосується зброї, то її завжди замало, пише The Times.
Стратегічний прорахунок був простим: Захід побоювався, що рішуча відповідь може призвести до “ескалації” з боку Путіна. Російський лідер підігрівав це відчуття, погрожуючи ядерним армагеддоном щоразу, коли відчував себе трохи вразливим.
Світ забув вічну психологічну істину про те, що агресорів вражає лише сила; що умиротворення лише підбадьорить Путіна, так само, як Гітлера підбадьорила відсутність відповіді після вторгнення в Судети; що ризик ескалації, зрештою — набагато вищий, якщо Путін захопить Україну, перегрупується і спрямує танки на Польщу і країни Балтії.
Нагадаємо, що газета Financial Times повідомляла, що Захід не зайшов достатньо далеко в питанні санкцій проти Росії. Два роки санкцій, можливо, і не змогли поставити економіку Росії на коліна, але вони все ж мають вплив. Про те, як Росія готується продовжувати війну в Європі читайте у статті Петра Герасименка “Чи готовий Захід до протистояння з Росією?”