Тодор Тагарев. Фото ілюстративне © Скріншот Youtube Міністр Тагарев розповів про спеціалізацію військових підприємств Болгарії.
Болгарський оборонно-промисловий комплекс працює цілодобово та без вихідних, а суттєва частина вироблених товарів різними шляхами передається в Україну, заявив міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев у інтерв’ю українській службі “Голосу Америки”.
За його словами, Софія надає Києву озброєння радянських часів, які перебувають у робочому стані, адже захисники знайомі з роботою з ними та експлуатація не потребує додаткового навчання.
“Що важливіше, так це виробництво боєприпасів, стрілецької зброї та легких озброєнь у Болгарії. Це та сфера виробництва, на якій Болгарія спеціалізувалася за радянських часів, і ця спеціалізація зберігається впродовж багатьох років. Оборонна індустрія працює цілодобово без вихідних, і значна частина цієї продукції йде в Україну, безпосередньо або через третіх осіб”, — додав Тагарев.
Міністр оборони Болгарії уточнив, що його держава планує далі виробляти боєприпаси радянських стандартів у найближчому майбутньому, але готується і до виробництва снарядів стандартів НАТО. Обидва види озброєнь широко використовують військові ЗСУ.
Також Софія забезпечує Київ іншими типами оборонної допомоги. Зокрема, йдеться про підготовку військового персоналу та навчання його іноземних мов.
“На прохання України ми зобов’язалися готувати по одній піхотній роті за раз, але це може означати кілька рот на рік. Ми цілком можемо це зробити, і ми також запропонували Україні навчати, наприклад, військових лікарів”, — сказав Тагарев.
За його словами, у парламенті Болгарії зберігається переважна підтримка євроатлантичної політики, що означає також підтримку безпеки України та врегулювання війни Росії проти неї в межах міжнародних норм.
Глава болгарського Міноборони додав: «Чого Україна справді дуже потребує, то це повітряної потужності, щоб усунути перевагу Росії в небі, а також для підтримки військ, коли вона буде готова відновити наступальні дії».
Наприкінці минулого року уряд Болгарії ухвалив рішення про продовження програми гуманітарної допомоги для людей, які змушені залишити Україну через війну, до 30 квітня 2024 року.