Допомога від США – Україна програє без 60 млрд доларів – заява Зеленського

Україна не матиме шансів на перемогу без 60 млрд доларів допомоги США – Зеленський

© https://www.president.gov.ua/ Президент назвав співвідношення снарядів України та РФ, яке зараз є на полі бою.

Україна не матиме шансів перемогти у війні, розпочатій Росією, якщо Конгрес Сполучених Штатів Америки не підтримає пакет допомоги на понад 60 млрд доларів, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю PBS. За його словами, зараз співвідношення снарядів в України та РФ 1 до 10 відповідно.

«Без цієї допомоги шансів у нас перемогти не буде, і треба бути набагато сильнішим за твого ворога… Чи можемо ми так стояти? Ні. У будь-якому випадку при цій статистиці вони нас будуть щоденно штовхати назад. Якщо ми хочемо стовідсотково боронити те, що сьогодні під нашим контролем, ми повинні перейти до співвідношення 10:10», — зазначив Зеленський.

При цьому президент нагадав, що РФ має необмежений людський ресурс і вона його береже. А натомість окупанти використовують снаряди, яких у ворога також багато. Зеленський наголосив, що росіяни здебільшого самі виробляють снаряди. Також їм допомагає в цьому Іран. Останній передавав країні-терористці 300-350 «шахедів» на місяць.

За словами Зеленського у партнерів України є план, який допоможе українським військовим.

«Є конкретна зброя, яка потрібна, щоб іти вперед, щоб захистити небо, щоб розблокувати небо, аби люди йшли вперед», – додав президент.

Раніше лідер більшості у Сенаті демократ Чак Шумер заявив, що у телефонній розмові з президентом США Джо Байденом лідери Конгресу досягли консенсусу у питанні допомоги Україні та Ізраїлю. Він пояснив, що найкращий варіант підтримати обидві держави — ухвалити в Палаті представників додаткову програму національної безпеки. Її вже схвалили у Сенаті. 

Водночас спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив законодавцям Республіканської партії, що цього тижня він спробує ухвалити чотири окремих законопроєкти: про надання допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню, а також пакет, який містить заборону TikTok в США.

Детальніше про те, що відбувається у Штатах навколо українського питання, читайте у статті Олександра Хари «Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі?» на ZN.UA. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *