Допомога США – Білий дім розраховує в січні отримати фінансування для України

У Білому домі заявили про прогрес у переговорах з Конгресом щодо фінансування для України

© U.S. Secretary of Defense/flickr Додаткову допомогу можуть схвалити в січні, розраховують у адміністрації Байдена.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена досягла “певного прогресу” в ході переговорів з членами Конгресу щодо міграційної політики на південному кордоні, посилення якої республіканці пов’язують зі схваленням нового фінансування для військової підтримки України. Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі під час брифінгу.

Він не став вдаватися в деталі відзначеного прогресу та “забігати наперед”. На думку Кірбі, треба спочатку побачити, як будуть розвиватися події.

Водночас представник Білого дому нагадав, що Штати зможуть надати Україні лише один пакет військової допомоги до кінця грудня 2023 року. Ухвалення додаткового фінансування в Конгресі необхідне якомога швидше, оскільки доставка зброї та інших засобів нашим військам потребує днів, а іноді тижнів.

“Ми хочемо отримати це фінансування якнайшвидше. Схоже, це може відбутися десь у січні”, – зазначив Кірбі.

Він також додав, що бої в Україні не зупиняються, а російські війська продовжують наступальні дії, особливо на сході держави, у районі міста Авдіївка. У Білому домі припускають, що після замерзання землі в січні-лютому армії РФ буде легше проводити військові операції.

Угода між республіканцями та Білим домом щодо змін у міграційному законодавстві досі не досягнута. Представники від обох партій США напередодні заявили, що Сенат не голосуватиме за пакет допомоги Україні в 2023 році.

Оскільки фінансування допомоги досі не схвалене в Конгресі, Штати та союзники оцінюють потенційний вплив відсутності американської підтримки на обороноздатність України. Чиновники Заходу попереджають, що Київ ризикує зазнати поразки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *