© 24 ОМБр імені короля Данила/Facebook Він пояснив причини відсутності чітких строків звільнення з військової служби.
Наразі демобілізація в умовах війни залишається складним і чутливим питанням, яке не повинно використовуватися для піару чи популістичних заяв. Це питання прямо залежить від тривалості війни, яка наразі залишається непередбачуваною.
Про це заявив заступник командира Третьої окремої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін.
“Всі хочуть знати, коли буде демобілізація. Але, на жаль, ніхто не знає, коли закінчиться війна. Масштабні бойові дії, наступ РФ на багатьох напрямках і провалена мобілізація з 2022 року не дозволяють зараз встановити чіткі строки служби”, ‒ підкреслив він.
Майор також додав, що перш ніж обговорювати демобілізацію, необхідно вирішити нагальні питання ротацій і відновлення військових підрозділів.
Жорін наголосив, що нинішня система відпусток для військовослужбовців, яка працює за стандартами мирного часу, не відповідає умовам війни.
“Адекватна ротація ‒ це не просто номінальний обов’язок надавати відпустки військовим, особливо за умов нестачі людей. Наразі всі підрозділи, які перебувають на лінії бойового зіткнення, за всіма показниками мали би виходити на відновлення. Натомість цей процес зводиться до перекидання на менш напружені напрямки”, ‒ зазначив Жорін.
За його словами, проблема ротацій і відновлення підрозділів потребує серйозного підходу та пошуку ефективних рішень.
“Ухвалення нереальних для реалізації правил, які підрозділи мають виконувати самостійно, ‒ це не вихід із ситуації”, ‒ підсумував майор.
Нагадаємо, з нового мобілізаційного законодавства прибрали норму про демобілізацію та ротацію військових, які воюють вже третій рік. Там передбачалися терміни демобілізації через 36 місяців служби. Згідно із чинним законодавством звільнення з військової служби не відбувається, допоки триває воєнний стан, окрім випадків, коли є законні підстави.