© Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine (Валерій Залужний) / Facebook У планах ЗСУ було перерізання трьох основних доріг, які на той момент забезпечували 20-тисячне угруповання РФ на відповідній ділянці.
Наприкінці березня видання The New York Times опубліковало матеріал, в якому йшлося про те, що у 2023-му основною ціллю українського контрнаступу був Мелітополь у Запорізькій області, проте генерал Олександр Сирський був націлений відійти від плану та вибити росіян з-під Бахмута у Донецькій області. Під час інтерв’ю Lb.ua головнокомандувач ЗСУ заперечив ці твердження, додаючи, що “кожен офіцер та генерал” знають, що стаття NYT не відповідає дійсності.
“Так, ми провели наступ південніше Бахмута. Але ж ми проводили наступальні дії двома бригадами зі складу угруповання. Якби ми мали п’ять бригад, думаю, що і Бахмут, і Соледар були б звільнені”, — пояснює невдачу України на цій ділянці генерал.
За словами Сирського, ще на початку планування операції було зрозуміло, що сил — двох бригад без додаткових боєприпасів — недостатньо. Втім, командування розраховувало, що спрацює елемент несподіванки, і ЗСУ завдяки сміливим діям вдасться прорвати російську оборону. До того ж на сході вона була не готова, на відміну від ділянок, наприклад, у Запорізькій області.
“Там всі укріплення були у звичайному полі. І от ми розраховували на те, що ми зможемо просунутися, перерізати дорогу між Бахмутом та Горлівкою”, — розповів головнокомандувач про перший варіант.
Тим часом другий полягав у перерізанні дороги між Бахмутом і Дебальцевим. А від неї відходила дорога на Попасну — ще одна, яка виходила на основну магістраль. Усі ці три дороги забезпечували 20-тисячне російське угруповання.
“Якби нам вдалося перерізати ці шляхи, ворог був би вимушений відступати. Інакше потрапив би до пастки, — вважає Сирський. — У нас просто банально не вистачило сил і засобів”.
Нагадаємо, Сирський заявив, що весняний наступ РФ, в тому числі на Сумську та Харківську області, вже почався. Протягом тижня Сили оборони фіксують подвоєння кількості штурмових дій росіян на всіх напрямках фронту. Також він прокоментував планування літніх військових навчань Росії та Білорусі на території республіки, зауваживши, що їх потрібно брати до уваги, адже з цього розпочалася підготовка до вторгнення у 2022-му.