Чи візьме участь Росія у другому Саміті миру — у МЗС РФ відповіли — новини Росії

У Лаврова відкинули ідею участі Росії у другому Саміті миру. Хоча офіційно її ще й не запрошували

© EPA-EFE/URS FLUEELER / POOL EDITORIAL USE ONLY У Москві назвали цю мирну конференцію проявом шахрайства.

Видання Bloomberg опублікувало матеріал, в якому сказано, що Україна планує скликати другий Саміт миру до листопадових президентських виборів у США та запросити на нього Росію. Та заступник глави МЗС РФ Міхаіл Галузін заявив, що РФ не буде брати в цьому участь. Мовляв, у Кремлі знають про намір Києва провести таку зустріч, але там вважають, що це — “свідоме ігнорування інших ініціатив щодо врегулювання української кризи”.

“Ми такі ультиматуми не сприймаємо і в подібних самітах брати участь не збираємося”, — заявив Галузін, назвавши мирну конференцію проявом шахрайства, а формулу миру — абсолютно тупиковою і ультимативною. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський також вже припускав, що російського диктатора Владіміра Путіна можуть запросити на наступний Саміт миру. Він повинен відбутися в найближчі місяці й, можливо, до виборів президента США у листопаді. Та український лідер вважає, що кремлівський диктатор надто наляканий перспективою виїзду з РФ. 

Підсумки першого форуму, а також мотиви його ініціаторів, учасників і тих, хто проігнорував цю міжнародну зустріч, проаналізувала Тетяна Силіна в статті “Саміт миру у Швейцарії: перша репетиція. Чи є в України час на продовження?”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *