Чи можливі перемовини України та Росії зараз — Ярослав Грицак відповів — новини Україна

Історик Грицак: Зараз перемовини стануть не завершенням сьогоднішньої війни, а пошуком способу співжиття до початку наступної

На його думку, система у Росії нежиттєздатна довгостроково, тож вона повинна колапсувати. 

Професор Українського католицького університету, історик Ярослав Грицак вважає, що коли йдеться про початок перемовин між Києвом та Москвою, інформації про які в інфопросторі стає все більше, то мається на увазі встановлення не миру, а перемир’я. Під час інтерв’ю Радіо NV він назвав цивілізаційним протистояння, яке триває у нашій країні — війною між Заходом і Сходом. 

Тож про її припинення не можна буде говорити, допоки РФ не зазнає колапсу, наголошує історик. 

“…Йдеться про пошук зараз способу співжиття, щоб нарощувати потенціал і готуватися до нового раунду війни. Яким він буде, ми не знаємо, — вважає Грицак. — Але такою є логіка. Ідея така, що російська система… нежиттєздатна довгостроково, і рано чи пізно колапсує”. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський розповів, що Київ може вести мирні перемовини з Москвою за прикладом зернової ініціативи у Чорному морі — через посередників. Цього разу такими можуть стати країни з різних континентів, в тому числі Азії та Африки. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *