© Міністерство оборони Великобританії Ці танки називають “снайперськими гарматами”.
Танки Challenger 2 від Великої Британії стали першими західними машинами такого класу, які були передані партнерами. Водночас їхня кількість у 14 одиниць не дає показати всю міць цієї зброї.
Окрім того, у кожного озброєння є свої плюси та мінуси, і це стосується Challenger 2 також. Про реалії бойового використання цих танків українські спеціалісти розповіли британському виданню The Sun.
Головним плюсом танка є його нарізна 120-мм гармата L30A1, яка залишається єдиною у своєму роді. Як відомо, на всіх інших танках використовуються гладкоствольні гармати. Наші танкісти вже багаторазово хвалили цю систему за точність, називаючи її “снайперською”.
Варто зазначити, що за точністю та дальністю ведення вогню стоїть не лише гармата, а й система управління вогнем, яка тут також одна з найкращих серед танків НАТО.
Ведення вогню на 4,5 км для цієї машини є цілком робочою дистанцією. Як мінімум українські танкісти регулярно працюють саме на таких відстанях, хоча рекордний постріл з Challenger 2 під час “Бурі у пустелі” був на 4,7 км.
Водночас для радянських танків та їх модернізацій дальність прицільної стрільби снарядами на дистанцію понад 3 км мають виключно теоретичний характер.
Раніше повідомлялося, що британська компанія Cook Defence Systems навчилася виготовляти гусениці радянського зразка, щоб забезпечити ними українську бронетехніку.