Бої за Вовчанськ – росіяни могли втратити цілу десантну бригаду

Росіяни, ймовірно, втратили під Вовчанськом елітну десантну бригаду – Forbes

© Скріншот Youtube Ще частина військ заблокована на хімзаводі в місті.

Збройні сили України, ймовірно, знищили під Вовчанськом Харківської області елітну російську повітряно-десантну бригаду. Мова йде про 83-тю ПДШБ РФ, яка відступила з-під міста, пише Forbes.

«83-тя повітряно-десантна бригада є або була елітною силою — одним із приблизно дюжини бригадних формувань у 40-тисячному довоєнному повітряно-десантному корпусі. В Україні вона звільнилася від парашутів і воювала у складі механізованих сил на гусеничних БМД та колісних БТР», – зазначає видання, нагадуючи, що у 2023 році підрозділ воював на півдні України, а навесні  брав участь у російській облозі міста Часів Яр.

Після зупинки російського просування поблизу Вовчанська російське командування перекинуло бригаду на Харківщину для підсилення, де вона зазнавала серйозних втрат, а самі російські десантники публікували відео із заявами про жахливі умови та критичне становище.

«За два тижні 83-тя повітряно-десантна бригада зазнала стільки втрат серед близько 2000 довоєнного складу, що вона вже не була здатна вести серйозний бій», – зазначає автор матеріалу.

Видання зазначає, що така втрата буде відчутною для нового російського північного угруповання військ, яке включає близько семи полків і бригад. Однак ситуація для ворожої армії може стати ще гіршою, оскільки вцілілий у боях за Вовчанськ батальйон уже два тижні знаходиться у пастці на хімічному заводі міста.

Як зазначили в ЗСУ, у заблокованих у Вовчанську російських військових є три можливості для розвитку подій  – здатися у полон українським військовим і постати перед українським правосуддям, або міжнародним судом, або ж постати перед судом божим.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *