Бої за Авдіївку — Олександр Тарнавський стверджує про посилення угруповання військ в Авдіївці

Українські військові посилюють угруповання в Авдіївці — Тарнавський

© Вадим Філашкін/ Голова Донецької ОДА, начальник ОВА / Telegram Олександр Тарнавський вважає, що російські військові хочуть установити контроль над матеріально-технічними засобами забезпечення українських підрозділів на північному фланзі.

Україна посилює оборону Авдіївки. І є вагомі підстави вважати, що це відбувається за допомогою однієї з найкращих бригад української армії — третьої штурмової. Станом на минулий тиждень, підрозділ перебував у резерві на сході України.

Бригадний генерал та командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський, якого, за даними джерел ZN.UA, міністр оборони України Рустем Умєров звільнив із займаної посади, повідомив про посилення угруповання в суботу 10 лютого. Очевидно, що, вирішивши залишитися і битися, українські війська йдуть на величезний ризик, повідомляє Forbes.

Після чотирьох місяців запеклих боїв російські війська на початку цього місяця прорвалися в Авдіївку та наблизилися на відстань кількох сотень метрів до головної дороги, якою український гарнізон доставляє в місто вантажі. В цей момент у Тарнавського було два варіанти. Відвести вцілілі частини 110-ї бригади зі східної частини міста і зміцнити українську лінію в центрі Авдіївки або відразу за містом, на заході. Або посилити 110-ту бригаду і спробувати відтіснити набагато більші російські сили від ліній постачання гарнізону.

“Можливо, рішення ухвалював не Тарнавський. Можливо, що, просуваючи Сирського, нового головнокомандувача ЗСУ, Зеленський сигналізував про свій намір боротися за Авдіївку. Навіть ціною великих втрат”, — пише видання Forbes.

В будь-якому разі, схоже, що свіжі українські сили прибули в зруйновану Авдіївку. Їхнє перше і найочевидніше завдання — послабити тиск на головну асфальтовану дорогу зі сходу на захід до центру Авдіївки, вулицю Грушевського. Є та інші, менш прохідні дороги в Авдіївку, але вулиця Грушевського — критична. Якщо в місто дійсно перекинута третя штурмова бригада, очікуються контратаки на російські позиції в районі вулиці Грушевського. 

“Наміри російських військ зрозумілі: насамперед вони хочуть установити контроль над матеріально-технічними засобами забезпечення наших підрозділів на північному фланзі… Однак ми даємо адекватну відповідь на дії противника”, — пише Тарнавський.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *