Безпекові угоди – Україна буде щорічно отримувати військову допомогу щонайменше на 60 млрд доларів

Підписані безпекові угоди забезпечать військову підтримку на 60 млрд доларів щорічно – Шмигаль

© EPA-EFE/Javier Cebollada Прем’єр-міністр України заявив, що це рівень підтримки у найближчі чотири роки

Україна підписала із союзниками вже 20 безпекових угод, які разом передбачають щорічну військову допомогу на десятки мільярдів доларів. Лише 27 червня були підписані три угоди – з Європейським Союзом, а також з Естонією та Литвою. 

«Згідно з цими [20-ма] угодами, в наступні чотири роки міжнародні партнери планують надавати Україні загальну військову підтримку на 60 млрд доларів щорічно. Це унікальна історія, яка відкриває нові можливості для співпраці в оборонній сфері та дає основу для нашої майбутньої безпеки в мирний час», – написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що існує 99% ймовірності, що двостороння безпекова угода з Україною буде підписана до саміту НАТО у Вашингтоні (9-11 липня). Він зазначив, що проєкт документу потребує лише остаточного узгодження деяких деталей і формулювань.

Також найближчим часом планується підписання безпекової угоди між Україною та Словенією. 

Про те, чого очікувати від угод з партнерами і чому це не «гарантії безпеки», пояснювали Володимир Кравченко в статті «Безпека без гарантій? Що насправді пропонує Україні Захід» та Альона Гетьманчук у статті «Гарантований безпековий самообман: що насправді обіцяють Україні ключові партнери» на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *