Безпекова угода між Україною та ЄС – підготовлений проєкт документу

ЄС розробив документ щодо безпекових зобов'язань перед Україною – Euractiv

© depositphotos/lightsource Євросоюз бере на себе роль координатора між державами-членами у сфері безпеки України

Євросоюз підготував рамковий документ для надання Україні довгострокових зобов’язань у сфері безпеки. У ньому перераховані існуючі та поточні зусилля ЄС, починаючи від політичної, військової та фінансової допомоги і закінчуючи зобов’язаннями щодо просування процесу вступу України до ЄС.

«Європейський Союз і Україна погоджуються, що зобов’язання Європейського Союзу щодо безпеки України залишатимуться в силі, оскільки Україна продовжує свій європейський шлях», – йдеться в проекті документа дипломатичної служби ЄС, датованому 8 квітня, з яким ознайомився Euractiv. 

Зазначається, що зобов’язання ЄС у сфері безпеки та національні двосторонні безпекові угоди, укладені між країнами-членами блоку та Україною, «доповнюють і підсилюють один одного», а також те, що ЄС «сприятиме координації між державами-членами Європейського Союзу та співпрацюватиме з іншими партнерами у виконанні відповідних зобов’язань у сфері безпеки», додається в документі.

Як і більшість угод у сфері національної безпеки між Україною та іншими державами, проект документа передбачає, що ЄС «перегляне зобов’язання Європейського Союзу у сфері безпеки не пізніше, ніж через десять років».

На відміну від деяких підписаних угод з союзниками, документ ЄС не містить переліку нових зобов’язань чи обіцянок, але згадує сфери, в яких підтримка може бути розширена (Фонд допомоги Україні у межах Європейського фонду миру, військова тренувальна місія ЄС (EUMAM)). ЄС також зобов’язується «сприяти розширенню співпраці між оборонними галузями в дусі Європейської оборонно-промислової стратегії (EDIS)».

ЄС зобов’язується «посилити співпрацю з питань стійкості з акцентом на протидію гібридним і кіберзагрозам, іноземним інформаційним маніпуляціям і втручанням (FIMI), а також захист критично важливої інфраструктури».

У заяві також йдеться про довгострокову прихильність блоку до реформування сектору безпеки та управління кордонами України, а також про підтримку у боротьбі з незаконним обігом зброї, переході до енергетичної безпеки та ядерної безпеки.

Euractiv зазначає, що перший обмін думками між послами країн-членів ЄС щодо проекту документа з метою його ухвалення протягом наступних кількох тижнів мав відбутися 10 квітня.

Нагадаємо, Україна підписала безпекові угоди з вісьмома державами: Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами та Фінляндією.

Очікується, що до літа буде підписано ще більше угод, у тому числі з Румунією та Польщею. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *