Арешт Шойгу та Гєрасімова – у Раді безпеки РФ прокоментували видачу ордера Міжнародним кримінальним судом

У Шойгу прокоментували видачу ордера МКС на його арешт

© EPA-EFE/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY У Раді безпеки РФ заявили, що «юрисдикція МКС не поширюється на Росію»

У Раді безпеки РФ прокоментували видачу Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт Сєргєя Шойгу – їхнього секретаря та ексглави російського міноборони.

«Це стрясання повітря, оскільки юрисдикція МКС не поширюється на Росію, і прийнято в рамках гібридної війни Заходу проти нашої країни», – заявили в апараті Ради безпеки РФ, передає російське пропагандистське агентство «Интерфакс».

Нагадаємо, що МКС видав ордер на арешт Шойгу, а також голови російського генштабу Валєрія Гєрасімова, яких підозрюють у скоєнні воєнних злочинів, а саме – ударах по українській енергетичній інфраструктурі (щонайменше з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року).

Загалом МКС уже видав ордери на арешт шістьох високопосадовців. Перші ордери було видано у березні 2023 року на арешт російського диктатора Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львовой-Бєловой. У березні 2024 року МКС видав ордери на арешт російських командувачів дальньою авіацією Сєргєя Кобилаша та Чорноморським флотом Віктора Соколова.

У Росії заявляють, що не визнають рішень Міжнародного кримінального суду, але наявність ордерів створює проблеми найвищому політичному керівництву держави-агресора. Путін не поїхав на саміт БРІКС у Південній Африці у 2023 році. ПАР ратифікувала Римський статут і має заарештувати Путіна. Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що запрошує Путіна на саміти G20 та БРІКС у Бразилії у 2024 році, але попередив, що того можуть заарештувати.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *