40 мільярдів допомоги Україні щороку пропонують виділяти в НАТО

Генсек НАТО пропонує щороку надавати 40 млрд євро на зброю Україні – Reuters

© depositphotos/palinchak Пропозицію розглянуть міністри закордонних справ країн НАТО.

Міністри закордонних справ країн НАТО розглянуть пропозицію Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про виділення союзниками щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в Альянсі.

Раніше в НАТО називали суму в 100 мільярдів євро упродовж п’яти років, або 20 мільярдів євро на рік.

Оскільки невизначеність щодо майбутньої підтримки України США зберігається через можливе повернення Дональда Трампа до Білого дому, міністри закордонних справ у п’ятницю обговорять шляхи надання військової допомоги Україні на більш міцній довгостроковій основі.

Переговори будуть зосереджені на напрацюванні деталей пакету підтримки України, який має бути узгоджений на Вашингтонському саміті НАТО 9-11 липня  і, серед іншого,  включатиме зміни в організації поставок зброї та боєприпасів.

«Нам потрібно підтримувати нинішній рівень допомоги як мінімум, щоб забезпечити ясність та впевненість, які потрібні Україні, стільки, скільки це буде необхідно», — сказало джерело в НАТО.

Раніше Столтенберг запропонував, щоб НАТО перебрав на себе координацію міжнародної військової допомоги Україні.

У четвер Кремль заявив, що Сполучені Штати, НАТО та деякі європейські країни заохочують Україну продовжувати, як вони назвали, «безглузду війну» Києва з Росією, і звинуватили їх у ескалації напруженості в останні тижні.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що західні союзники занадто довго приймають ключові рішення щодо військової підтримки України.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *