15% українців вважають, що перемога стане реальністю у проміжку 3–5 років

Найбільше українців вірять у перемогу за 1-2 роки: чимало вважає, що війна завершиться у 2024 році

© Генеральний штаб ЗСУ 80% респондентів вірять у перемогу України 

Найбільша кількість українців вірять у перемогу і завершення війни за 1-2 роки. Такої думки дотримуються 38% опитаних під час проведення соціологічного зрізу, який оприлюднила соціологічна служба Центру Разумкова. 

“Стосовно термінів настання перемоги, то оцінки тих респондентів, які в неї вірять, мало змінилися порівняно з березнем і січнем 2024 р., коли проводилися аналогічні опитування. Лише порівняно з січнем 2024 р. дещо більше стало тих, хто вірить, що перемога настане до кінця цього року (частка таких зросла з 20% до 24%)”, – зазначають соціологи.

15% жителів України вважають, що для перемоги потрібно від трьох до п’яти років. Ще менш оптимістичними є 5% опитаних. Вони вважають, що перемога настане не раніше ніж за п’ять років. 1% опитаних упевнені в тому, що перемога відбудеться вже не за їхнього життя.

“Найбільш оптимістичними очікування перемоги були у лютому–березні 2023 р. — тоді 50% вважали, що перемога настане до кінця 2023 р”, – зазначають соціологи.

Чи буде перемога України взагалі?

80% опитаних під час згаданого соціологічного зрізу вірять у те, що перемога України відбудеться. Територіально найвища підтримка такої позиції у жителів південного регіону України – 79%. 84% українців західного і центрального регіону вважають, що перемога настане. 65% жителів східного регіону також вважають, що перемога буде саме для України.

Взагалі не вірять у перемогу 12% жителів України. Найменше таких респондентів – 9% у центральному регіоні, а найбільше – 18% у східному регіоні.

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

У квітні 2024 року соціологи говорили, що понад 60% українців не вірять у те, що війна між Росією та Україною може закінчитися цього року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *