Європі потрібно менше покладатися на США та самій посилювати НАТО – президент Чехії

Європі потрібно менше покладатися на США та самій посилювати НАТО – президент Чехії - Фото

Петр Павел (Фото – EPA)

Президент Чехії Петр Павел вважає, що Європі потрібно зменшити залежність від США в питаннях оборони та натомість зайнятися зміцненням європейської складової НАТО. Про це повідомляє Politico.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

У виступі в Європейському коледжі в Брюгге Павел сказав, що домінуюча роль НАТО як провайдера безпеки Європи не допускає, щоб члени блоку нехтували власним внеском у спільну оборону.

“Зменшення залежності від США та розвиток внутрішньоєвропейських стратегічних інструментів слід розглядати як наш внесок у трансатлантичне партнерство”, – сказав він.

Павел припустив, що європейським країнам, “найімовірніше, доведеться вийти за межі 2% видатків на оборону”, маючи на увазі рекомендацію липневого саміту НАТО у Вільнюсі виділяти не менше 2% ВВП кожної країни Альянсу на оборону.

Як зазначає видання, зараз лише близько десятка із 31 країни – члена НАТО досягли такого рівня видатків на оборону або наближаються до нього.

Павел також підтримав необхідність розширення НАТО, яке “не слід відкладати до якогось гіпотетичного моменту в майбутньому, коли кандидати повністю відповідатимуть умовам”, і підкреслив, що західні країни мають протистояти пропаганді Росії в Африці.

11–12 липня 2023 року відбувся саміт НАТО у Вільнюсі. LIGA.net вела онлайн-хроніку з найважливішими подіями саміту.

3 жовтня голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що головними загрозами для Альянсу є Росія та тероризм.

  • 12 липня 2023 року країни G7 прийняли декларацію про гарантії безпеки України, які мають діяти до її вступу до НАТО.
  • НАТО розмістило у Литві літаки AWACS для “моніторингу військової активності РФ”.
  • Столтенберг закликав світ готуватися до довгої війни Росії проти України.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *