Орієнтація на Росію “була стратегічною помилкою” для Вірменії – прем’єр-міністр

Орієнтація на Росію

Нікол Пашинян і Володимир Путін (Фото – EPA)

Залежність Вірменії лише від Росії у питаннях безпеки була “стратегічною помилкою”. Це визнав в інтерв’ю італійській La Repubblica прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Пашинян заявив, що для Вірменії було “стратегічною помилкою” покладатися виключно на Росію як на гаранта своєї безпеки, оскільки РФ виявилася неспроможною забезпечити свої гарантії й зараз її можливості впливати на ситуацію в регіоні постійно знижуються.

“Архітектура безпеки Вірменії на 99,999% була пов’язана з Росією, зокрема коли справа стосувалася закупівлі зброї та боєприпасів. Але сьогодні ми бачимо, що Росія сама потребує зброї та боєприпасів (для війни проти України. – Ред.), і в цій ситуації зрозуміло, що РФ не зможе забезпечити безпеку Вірменії, навіть якщо захоче”, – сказав Пашинян.

27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху почалися наймасштабніші з 1994-го бої з активним застосуванням Азербайджаном дронів. У ніч проти 10 листопада Вірменія капітулювала. Одним із пунктів угоди Єревана, Баку та РФ було розгортання російського контингенту на лінії розмежування, однак у грудні 2022 року Пашинян завив, що “російський контингент не виконує зобов’язання Москви щодо утримання Лачинського коридору під контролем”.

  • На початку осені 2022 року Пашинян нарік, що союзники не дають Вірменії вже закуплену зброю. У листопаді він відмовився підписувати підсумкові документи саміту ОДКБ.
  • У січні 2023 року Вірменія відмовилася пускати до себе на навчання російські війська.
  • 16 липня 2023 року МЗС Азербайджану звинуватило Росію в порушенні союзницької декларації, після того як МЗС РФ дозволило собі прокоментувати визнання Вірменією Карабаху частиною території Азербайджану.

Читайте також: Прем’єр Вірменії: Ми – не союзники Росії у війні з Україною

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *