Кремль жорстко тисне на Вірменію – послу в Москві дорекли “недружні кроки”

Кремль жорстко тисне на Вірменію – послу в Москві дорекли

Нікол Пашинян та Володимир Путін (Фото – EPA)

8 вересня МЗС Росії викликало посла Вірменії Вагаршака Арутюняна і висловило йому “рішучий протест” через серію нібито “недружніх кроків” Єревана, повідомляють пропагандистські медіа країни-агресора.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Reuters зазначає, що такі дії вважаються ознакою крайньої напруженості у відносинах між Москвою та її колишнім союзником з ОДКБ.

У заяві МЗС Росії перераховані дії Вірменії, які Кремль вважає “недружніми”. Це вступ Вірменії до структури Міжнародного кримінального суду, проведення спільних військових навчань із США, а також візит до України дружини прем’єр-міністра Вірменії для доставлення гуманітарної допомоги.

Також у Росії вважають “образливими” заяви, нібито зроблені головою Національних зборів Вірменії Аленом Симоняном щодо прессекретарки МЗС РФ Марії Захарової.

Вірменія входить до російського військового блоку ОДКБ, але водночас підтримує партнерські відносини з НАТО, а перші спільні навчання військових США та Вірменії пройшли ще 2013 року.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 3 вересня заявив в інтерв’ю, що залежність Вірменії лише від Росії у питаннях безпеки була “стратегічною помилкою”.

  • На початку осені 2022 року Пашинян нарік, що союзники не дають Вірменії вже закуплену зброю. У листопаді він відмовився підписувати підсумкові документи саміту ОДКБ.
  • У січні 2023 року Вірменія відмовилася пускати до себе на навчання російські війська.
  • 16 липня 2023 року МЗС Азербайджану звинуватило Росію в порушенні союзницької декларації після того, як МЗС РФ дозволило собі прокоментувати визнання Вірменією Карабаху частиною території Азербайджану.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *