У МЗС відкинули ідею керівника апарату генсека НАТО про членство України в обмін на території

У МЗС відкинули ідею керівника апарату генсека НАТО про членство України в обмін на території

речник МЗС Олег Ніколенко

КИЇВ. 15 серпня. УНН. У МЗС України заявили, що розмови про вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, коментуючи заяву керівника апарату генсека НАТО Стіана Єнссена, передає УНН.

Цитата

“Розмови про вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними. Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують. Свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку росії”, – написав Ніколенко у Facebook.

Він зазначив, що натомість, в інтересах євроатлантичної безпеки обговорювати шляхи пришвидшення перемоги України та набуття нею повноправного членства в НАТО.

“Налаштовані на подальше плідне співробітництво із Секретаріатом НАТО задля досягненні цих цілей”, – зазначив Ніколенко.

Контекст

Начальник штабу генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен припустив, що Україна може отримати членство в НАТО в обмін на відмову від частини території, яку окупувала росія, і що це могло б стати частиною завершення війни в Україні.

Додамо

Стіан Єнссен, керівником апарату Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в Брюсселі. Сам Столтенберг не бажає обговорювати можливі рішення для України після російського вторгнення. Генеральний секретар заявляв, що саме Україна має визначати час і умови будь-яких переговорів з росією щодо припинення окупації. Єнсен каже, що НАТО повинні мати певні міркування щодо того, якою буде ситуація з безпекою в Україні після закінчення війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розповів, скільки країн приєдналися до гарантій безпеки для України

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *