В Україні впроваджують новий термін “Зброя Перемоги”: що це означає

В Україні впроваджують новий термін "Зброя Перемоги": що це означає

Уряд підтримав постанову про формування переліку пріоритетного озброєння та військової техніки. Виробники отримають можливість укладати контракти на 3-10 років для розвитку українського ОПК.

Кабінет міністрів України підтримав постанову про “Зброю Перемоги”, яка зокрема, затверджує порядок формування переліку пріоритетних зразків озброєння та військової техніки (ОВТ). Це моє стати основою для отримання виробниками довгострокових контрактів – на 3/5/10 років, які будуть бустером у розвитку українського ОПК. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу уряду.

Деталі

“20 грудня Кабінет міністрів України підтримав постанову Мінстратегпрому “Зброя Перемоги”. Ця постанова, фактично, визначає новий термін “Зброя Перемоги”, – ідеться в повідомленні.

Пояснюється, що це – перелік пріоритетних зразків озброєння, військової і спеціальної техніки, ракет і боєприпасів, безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби, роботизованих комплексів вітчизняного виробництва.

Державні замовники озброєння і військової техніки повинні будуть враховувати цей перелік під час планування держзакупівель ОВТ. Для цього будуть внесені зміни до постанови Кабміну щодо визначення порядку укладення довгострокових державних контрактів на закупівлю товарів, включених до переліку “Зброя Перемоги”.

“Постанова “Зброя Перемоги” також затверджує порядок формування переліку пріоритетних зразків ОВТ. Його має сформувати Міністерство оборони на основі потреб, визначених Генштабом та держзамовниками з урахуванням спроможностей українського ОПК, поданих Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості”, – зазначається в повідомленні.

Умєров: у 2025 році збільшимо виробництво дронів, далекобійної зброї та балістичних ракет2 жовт. 2024, 09:48 • 15443 перегляди

Критерії формування переліку:

• зразки озброєння складають основу уніфікованого штату сил оборони та сил безпеки;

• зразки озброєння прийнято на озброєння, кодифіковано та/або допущено до експлуатації;

• потреба в таких зразках озброєння зберігатиметься наступні три, пʼять або десять років;

• випуск (виробництво) зразків озброєння освоєно, здійснюється їх серійне виробництво вітчизняними підприємствами оборонно-промислового комплексу;

• локалізація виробництва зразків озброєння становить не менше 50% виробничої собівартості товару.

Перелік “Зброї Перемоги” буде затверджений Кабміном за поданням Міністерства оборони.

“Затвердження переліку Зброї перемоги має стати основою для отримання виробниками довгострокових контрактів – на 3/5/10 років, які будуть бустером у розвитку українського ОПК”, – зазначив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін.

Доповнення

Міноборони повідомляло, що Україна активно розвиває вітчизняне виробництво зброї, і вже у 2025 році ці зусилля будуть суттєво посилені, зокрема у сфері створення далекобійних спроможностей.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *