Рахункова палата провела аудит АРМА, який виявив суттєві недоліки в управлінні арештованими активами. Transparency International Ukraine та міжнародні партнери висловлюють серйозні застереження щодо діяльності агентства.
Діяльність Агентства з розшуку і менеджменту активів викликає серйозні застереження у громадськості та міжнародних партнерів. Transparency International Ukraine, коментуючи результати аудиту в АРМА, звернуло увагу на суттєві проблеми в управлінні арештованими активами. Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву TI.
Рахункова палата провела аудит АРМА за 2022-2023 роки та перше півріччя 2024 року, який показав суттєві проблеми в управлінні арештованими активами.
Зокрема, аудитори акцентували на таких проблемах:
– недосконалість механізмів відбору управителів і оцінювачів конфіскованих активів;
– неповні дані про активи у реєстрі;
– неврегульовані взаємовідносини між АРМА та органами прокуратури й органами досудового розслідування на етапі передачі-прийняття активів.
“Діяльність Агентства викликає серйозні застереження як у нас в TI Ukraine, так і у міжнародних партнерів. На потребі реформування АРМА наголосила і Єврокомісія в останньому звіті”, – заявили в Transparency International Ukraine.
Ілюзія прозорості та успішності: чому заява Олени Думи про аудит АРМА викликає сумніви27 груд. 2024, 11:39 • 111601 перегляд
Додамо
Раніше у Transparency International Ukraine критикували АРМА за невідповідність європейським стандартам. Антикорупційні експерти вказували, що досить часто спостерігається “суперечлива комунікація з боку агентства чи його посадових осіб, поєднана з популізмом, порушення презумпції невинуватості та відсутністю розуміння компетенції державних органів”.
У Агентстві з розшуку і менеджменту активів вирішили не коментувати зауваження Transparency International Ukraine про “суперечливу комунікацію” з боку посадових осіб органу, а натомість розповіли про свої “досягнення” у розробленні законопроєктів.