Повернення електронного декларування: у Раду внесли новий законопроект

Повернення електронного декларування: у Раду внесли новий законопроект

КИЇВ. 27 липня. УНН. У Верховній Раді 26 липня зареєстрували новий законопроект №9534 про відновлення електронного декларування, повідомляється на сайті парламенту, пише УНН.

Деталі

Авторами цього законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану” виступила велика група народних депутатів з різних фракцій на чолі з головою монобільшості у парламенті Давидом Арахамією.

“Сьогодні має його розглянути комітет і в найближчі дні парламент у першому читанні. Головні новації (окрім відновлення е-декларацій): декларації мають бути подані не тільки за цей рік, але і за всі інші попередні”, – написав у Telegram один зі співавторів, нардеп Ярослав Железняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повернення електронного декларування: голова ВР закликав підтримати законопроект

Як повідомляється у пояснювальній записці до документа, проєкт передбачає, що ті, хто повинні, але у 2022-2023 роках не подали декларацію, подають їх не пізніше 90 календарних днів з дня набрання чинності законом.

Окрема частина стосується зокрема і військових, зазначив Железняк. Ті, хто має подавати декларацію і виконують завдання в інтересах нацбезпеки чи перебувають на територіях, які постраждали від військової агресії рф проти України, подають її протягом 90 днів з дня:

  • визначення дати завершення бойових дій;
  • завершення тимчасової окупації для тимчасово окупованих територій, на яких особа перебуває;
  • повернення до пункту постійної дислокації чи місця постійної роботи (крім ротації);
  • припинення або скасування воєнного стану.

Також зміни стосуються і питання майна, зазначив Железняк. Уточнюються дані про необхідність декларування об’єкта, що перебував у володінні. “Він вказується в декларації, якщо перебував у володінні або користуванні у сукупності не менше 183 календарних днів за звітний період та/або два місяці, що передували закінченню звітного періоду, та ринкова вартість користування таким об’єктом (незалежно від того, чи користування платне або безплатне) протягом періоду його користування перевищує 50 прожиткових мінімумів (наприклад, за 2022 рік це становитиме 124 050 грн)”, – зазначив нардеп.

“По спецперевірках: вони були припинені на період дії воєнного стану. Законом вони поновлюються. У тому числі для тих, хто був призначений без них”, – зауважив Железняк.

Зміни передбачають публічність реєстру декларацій. Зі слів Железняка, встановлюється, що на період до припинення або скасування воєнного стану у Єдиному державному реєстрі декларацій у відкритому доступі будуть відображатись декларації, але без:

  • Реєстраційного номера облікової картки платника податків або номера паспорта громадянина України
  • Місця проживання;
  • Дати народження фізичних осіб;
  • Місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації;
  • Номера рахунку в банківській чи іншій фінансовій установі;
  • Відомості про населені пункти, де розташовані об’єкти, які зазначаються у декларації, або де розташоване місце фактичного проживання, зареєстроване місце проживання;
  • ПІБ всіх інших осіб зазначених у декларації (крім суб’єкта декларування).

Також, з його слів, надається суб’єктам декларування доступ до відомостей про них та членів їх сімей з довідкових систем, реєстрів, банків даних.

Окрім того, зазначив Железняк, передбачається збільшення строків декларування суттєвих змін у майновому стані.

Доповнення

Голова монобільшості у парламенті Давид Арахамія заявляв, що наполягатиме, щоб у порядок денний ВР включили законопроект про відновлення декларування.

Торік у вересні Арахамія зареєстрував законопроект “Про внесення змін до деяких законів України з метою виконання вимог Європейської комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського Союзу” №8071.

Він передбачає відновлення електронного декларування та спеціальні перевірки кандидатів на посади. Зокрема, ним встановлюється, що ті, хто має подавати декларацію, а в 2022 році її не подав, мають зробити це не пізніше 60 календарних днів з дня набрання чинності цим законом.

Однак у парламенті були розмови і про те, що буде не законопроект №8071, а нова версія. Як зазначав нардеп Ярослав Железняк, згідно з меморандумом з МВФ, повернути декларації (тобто, ухвалити та підписати закон), мали б з 1 серпня, “і тут строк буде порушений”. Адже йдеться про голосування у першому читанні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *