Оборонне агентство ЄС підписало угоди про спільну закупівлю боєприпасів, зокрема, для України

Оборонне агентство ЄС підписало угоди про спільну закупівлю боєприпасів, зокрема, для України

КИЇВ. 6 вересня. УНН. Європейське оборонне агентство (EDA) підписало вісім рамкових контрактів з європейською індустрією на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для підтримки України і поповнення власних національних запасів. Про це повідомляє пресслужба EDA, інформує УНН.

Деталі

Підписання останніх п’яти контрактів відбулося в штаб-квартирі EDA в Брюсселі 5 вересня під час візиту послів Комітету з питань політики і безпеки Європейського Союзу (PSC). Загальну угоду про проєкт EDA підписали 26 країн-членів і Норвегія.

Тепер країни-члени ЄС і Норвегія матимуть можливість закуповувати 155-мм боєприпаси через EDA, яке працюватиме як закупівельна агенція.

Боєприпаси, що закуповуються, призначені для найбільш поширених самохідних гаубиць, які країни-члени ЄС передали Україні: французької Caesar, польської Krab, німецької Panzerhaubitze 2000 та словацької Zuzana.

Як зазначається, з метою дотримання юридичних зобов’язань та захисту комерційної таємниці, EDA не може розголошувати імена підрядників та ціни за одиницю продукції на даному етапі, а також не коментує переговори, що тривають.

Доповнення

Ці рамкові контракти були підписані в рамках тристороннього підходу до постачання більшої кількості артилерійських боєприпасів і ракет в Україну, узгодженого Радою ЄС у березні 2023 року.

ЄС надає підтримку країнам-членам у постачанні артилерійських боєприпасів і ракет з національних запасів; агрегуванні попиту і спільній закупівлі 155-мм боєприпасів; а також у нарощуванні виробничих потужностей європейської оборонної промисловості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС на тлі зобов’язань перед Україною збирається виробляти понад мільйон боєприпасів на рік – єврокомісар

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *