73% українців підтримують відновлення ядерного арсеналу України. 58% готові до цього навіть за умови втрати західної підтримки, якщо країна матиме достатньо ресурсів.
Згідно з останнім опитуванням Київського міжнародного інституту соціології більшість українців у всіх регіонах у цілому прихильні до відновлення ядерної зброї. Про це пише УНН з посиланням на КМІС.
Деталі
У цілому 73% опитаних прихильно ставляться до ідеї відновлення ядерної зброї. Не підтримують – 20% (і ще 7% мають невизначені погляди).
Якщо ж говорити про втрату підтримки і санкції від Заходу, то прихильне ставлення до відновлення ядерної зброї знижується до 46%, а частка тих, хто не підтримає таку ініціативу, зросте до 44% . Зазначається, що решта 10% мають невизначені погляди.
Проте якщо Україна має достатньо ресурсів протриматися до моменту отримання ядерної зброї, то 58% респондентів готові були би піти на втрату підтримки Заходу з метою отримання ядерної зброї. Не підтримали б рішення отримати ядерну зброю за такого сценарію – 33% опитаних. Решта 8% мають невизначені погляди.
Зазначається, що на Півдні і на Сході трохи більш скептичне ставлення до відновлення ядерної зброї. Проте насправді навіть попри ці нюанси у всіх регіонах більшість – від 61% на Сході до 77% на Заході – у цілому прихильні до відновлення ядерної зброї.
У разі сценарії із втратою підтримки Заходу у всіх регіонах зменшується частка тих, хто виступає за відновлення ядерної зброї, і в результаті приблизно однакова частка виступають за і проти. Лише на Сході можна бачити дещо більше тих, хто проти, вказали в КМІС.
Водночас для сценарію втрати підтримки Заходу, але із ресурсами і можливістю встигнути розробити зброю, більшість у всіх регіонах (63% на Заході, 54% у Центрі, 58% на Півдні і 61% на Сході) підтримали би відновлення ядерної зброї (а від чверті до третини виступили би проти).
Доповнення
Опитування проводилось упродовж 2-17 грудня 2024 року. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 2000 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% – для показників, близьких до 10%, 1,3% – для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Навіть без ядерної зброї Україна може знайти “інструменти” стримування рф – Зеленський19 лист. 2024, 12:00 • 13715 переглядiв