Дмитро Кулеба
КИЇВ. 18 липня. УНН. В ООН, Туреччини та України достатньо ресурсів, аби забезпечити функціонування “зернової угоди” за умови наявності політичної волі, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю “Голосу Америки”, пише УНН.
Цитата
«У ООН, Туреччини та України достатньо ресурсів, аби забезпечити функціонування цієї ініціативи за умови наявності політичної волі. І тут ми чітко артикулюємо, що в нас політична воля є. І сьогодні я доведу зміст цього листа до генерального секретаря для того, щоб ООН зміг сформувати свою позицію», – заявив Кулеба.
Він нагадав, що Володимир Зеленський офіційно звернувся до президента Туреччини і генерального секретаря ООН з пропозицією продовжити функціонування Чорноморської зернової ініціативи без участі рф, щоб позбавити її можливості шантажувати і нас, і весь світ цим питанням.
За його словами, українська сторона зараз чекає на реакцію і Туреччини, і ООН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розрив зернової угоди: Франція назвала це “шантажем” і закликала росію переглянути рішення
Доповнення
Також голова МЗС зазначив, що Україна готувалася до альтернативних шляхів поставок.
“План А – це продовження функціонування Чорноморської зернової ініціативи. Ми розуміємо, що треба зробити, щоб цього досягнути. План Б – це постачання українського зерна на світові ринки Чорним морем, але альтернативним маршрутом з альтернативними модальностями. Такий план Б існує”, –заявив міністр.
“А є ще і план В – найкращий з усіх можливих, просто треба викинути росіян з України, зняти блокаду портів, повернути Україні Крим і прибрати будь-яку загрозу морським торговельним шляхам в акваторії Чорного моря. І насправді, як би ми не працювали над планом А і планом Б, поки не буде реалізований план В, у Росії залишатимуться ці інструменти шантажу”, – заяважив міністр.
Проте зазначив, що всі мають розуміти, в тому числі генеральний секретар ООН, що в наших спільних інтересах, щоб це українське збіжжя потрапило на світовий ринок, тому що це єдиний шлях запобігти зростанню цін на зерно у світі.
Нагадаємо
Речник кремля дмитро пєсков 17 липня заявив про “фактичне припинення” дії “зернової угоди”, посилаючись на нібито невиконання частини домовленостей щодо росії.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у той же день, що, попри російську заяву стосовно зернового коридору, вважає, що президент росії володимир путін хоче продовження угоди.
В свою чергу Президент України Володимир Зеленський зазначив, що навіть після виходу росії із “зернової угоди” потрібно робити все, щоб Україна могла використовувати чорноморський коридор. До Києва звернулися компанії, власники кораблів. Усі готові продовжувати постачання зерна за умови, що Україна відпустить, а Туреччина пропускатиме кораблі.