КИЇВ. 21 липня. УНН. Міністр закордонних справ і людської мобільності Еквадору Густав Манріке на засіданні Ради безпеки ООН повідомив, що закінчення зернової угоди призведе до погіршення гуманітарної ситуації у світі та голоду у бідних країнах. Він також засудив знищення росією сільськогосподарської структури України та закликав росію надати доступ до гуманітарних зон на окупованих територіях, передає УНН.
Цитата
“Я засмучений заявою російської федерації про те, що ініціатива була вирішальною у питаннях продовольчої безпеки, які посилилися військовою агресією проти України з самого початку вторгнення. Глобальні наслідки, які має конфлікт, завдали важкого удару тим, у кого менше ресурсів”, – повідомив Густав Манріке.
Він зазначив, що екологічний експорт не лише є операцією з надання продовольчої допомоги. Він продовжує відігравати важливу роль у полегшенні гуманітарної ситуації в усьому світі.
“Реалізація зернової ініціативи дозволила врятувати мільйони життів від голоду, особливо в найбільш вразливих регіонах. Це неодноразово підтверджувало ФАО, і навіть конференція ООН з торгівлі та розвитку. Ми повинні визнати вплив, який ініціатива матиме на операції ВПП, які принесли користь тисячам дівчат і хлопчиків в Афганістані, Ємені та на Африканському Розі”, – зазначив міністр.
Також Еквадор наполягає радше на необхідності поважати системи харчування та системи водопостачання.
“Нагадуємо, що діє заборона на атаку з метою знищення, вилучення або приведення в непридатність товарів, життєво необхідних для виживання цивільного населення, зокрема сільськогосподарської продукції та врожаю”, – повідомив Густав Манріке.
Щобільше, він зазначив, що з глибоким сумом визначається значний вплив на сільське господарство та засоби до існування в Україні.
“Десятки тисяч мільйонів збитків, ми спостерігаємо знищення техніки, обладнання, складських приміщень, врожаю та тисяч орних земель гектарів орних земель. І ми наполягаємо на тому, що російська федерація повинна дозволити гуманітарний доступ до зон, які знаходяться під її тимчасовим контролем”, – заявив міністр.
Нагадаємо
17 липня речник кремля дмитро пєсков заявив про “фактичне припинення” дії “зернової угоди”, посилаючись на нібито невиконання частини домовленостей щодо росії. рф заявила про відкликання гарантій безпеки судноплавства в межах Чорноморської зернової ініціативи та розформування СЦК у Стамбулі.
Після цього рф також відкликала гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі.
Попри такі рішення офіційної москви, президент України Володимир Зеленський запропонував Туреччині та ООН продовжити роботу зернової угоди без участі росії.
У відповідь на це російське міноборони заявило, що розцінюватиме всі кораблі, які прямують в порти України, як перевізників військового обладнання чи техніки, тому буде їх начебто атакувати.
Також Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй оголосила про позачергове засідання у п’ятницю, 21 липня, щоб обговорити гуманітарні наслідки розірвання росією зернової угоди.