Карін Жан-П’єр
КИЇВ. 28 липня. УНН. У Білому домі відмовилися коментувати співпрацю США з Міжнародним кримінальним судом в Гаазі з приводу розслідування воєнних злочинів під час війни рф проти України. Коментар оприлюднила під час брифінгу у четвер речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, пише УНН.
Цитата
“Конкретно щодо МКС, ми не збираємося… ми не збираємося… просто не збираємося вникати в деталі співпраці, що узгоджується з практикою суду щодо розгляду запитів для співпраці на конфіденційній основі. Тож ми просто будемо дуже обережними та продовжуватимемо цю традицію, яка існує вже деякий час”, – сказала речниця Білого дому.
“Ми просто не будемо обговорювати жодних деталей. (…) Я просто не збираюся вдаватися в те, що було спільним, коли справа доходить конкретно до МКС”, – зазначила Жан-П’єр, при цьому розповівши про роль саме Сполучених Штатів щодо розслідувань.
Деталі
Зі слів Жан-П’єр, США підтримують “низку міжнародних механізмів з виявлення та притягнення до відповідальності винних, у тому числі через Офіс Генерального прокурора України, спільну слідчу групу через Євроюст та Моніторингову місію ООН з прав людини, експертні місії, створені в межах Московського механізму ОБСЄ та Міжнародного кримінального суду, серед інших”.
“Отже, ми направили групи міжнародних слідчих та прокурорів для надання допомоги Офісу Генерального прокурора України у документуванні, збереженні та підготовці справ про воєнні злочини для судового переслідування, а Міністерство юстиції уклало меморандум про порозуміння про співпрацю з Україною щодо розслідування та кримінального переслідування воєнних злочинів, скоєних під час вторгнення рф до України”, – сказала вона.
“Із самого початку нападу рф на Україну президент дуже ясно дав зрозуміти: винні та поплічники воєнних злочинів та інших злодіянь в Україні мають бути притягнуті до відповідальності. Він дуже ясно сказав про це”, – зазначила речниця Білого дому.
Доповнення
26 липня The New York Times із посиланням на джерела повідомило, що президент США Джо Байден таємно наказав Штатам розпочати обмін доказами російських воєнних злочинів в Україні з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.