Розбудова телемедицини в Україні: уряд ухвалив стратегію

Розбудова телемедицини в Україні: уряд ухвалив стратегію

КИЇВ. 14 липня. УНН. Уряд України ухвалив стратегію розбудови телемедицини. Стратегія спрямована на підвищення стандартів якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини, а також на розширення можливостей отримання медичних послуг українцями. Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя України, передає УНН.

Цитата

“Телемедицина в Україні сьогодні набуває активного розвитку: до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, поставлено близько 4 тисяч мобільних телемедичних апаратно-діагностичних комплексів. В областях почали роботу регіональні центри телемедицини, організовано телеконсультування за окремими напрямами в рамках надання екстреної медичної допомоги тощо”, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Деталі

Стратегія розбудови телемедицини в Україні передбачає використання сучасних телемедичних технологій на базі електронної системи охорони здоров’я та інтеграцію в світову телемедичну спільноту. Це дозволить українцям отримувати якісну медичну допомогу незалежно від місця проживання.

Доповнення

Телемедицина в Україні почала активно запроваджуватися у 2018 році у сільській місцевості із залучення лікарів-консультантів, щоб забезпечити надання медичної допомоги та реабілітації.

Пандемія COVID-19 та повномасштабне вторгнення росії ще більше актуалізували необхідність розвитку телемедицини в Україні. Ці події змусили переглянути підхід до застосування телемедицини та оцінки її ефективності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цього року зросте кількість бюджетних місць для підготовки медиків і соцпрацівників

Наразі стратегію розбудови телемедицини в Україні активно підтримують західні партнери, зокрема проєкт LHSS|USAID. Цей проєкт надає Україні технічну та фінансову підтримку для розробки та впровадження телемедичних технологій.

Наразі в Україні працює низка пілотних проєктів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ, зокрема Teladoc Solo platform (США – Велика Британія), Rehabilitation Gaming System (Іспанія), Epiqar (США), System Carebits (Польща), Healthbot «Home Doctor» (Іспанія), телемедичні системи обробки медичних даних на базі штучного інтелекту Brainscan (Польща) та AIDOC (США).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *