МОЗ ініціюватиме кадрові зміни керівництва лікарень за відсутності запасів тромболітичних препаратів

МОЗ ініціюватиме кадрові зміни керівництва лікарень за відсутності запасів тромболітичних препаратів

КИЇВ. 15 серпня. УНН. Міністерство охорони здоров’я рекомендуватиме обласним адміністраціям приймати кадрові рішення у разі неналежної роботи за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», пише УНН з посиланням на відомство.

Деталі

МОЗ повідомив, що ініціює низку нарад з керівниками медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». У разі виявлення неналежної роботи, відсутності препаратів для тромболітичної терапії та зловживань з маршрутами пацієнта, МОЗ рекомендуватиме обласним адміністраціям приймати кадрові рішення.

“Аналізуючи різні лікувальні заклади, виявляється, не у всіх закладах правильно організовано менеджмент. Ці лікарні, отримуючи кошти від НСЗУ, не закуповують препарати тромболізису, тобто у лікарні, яка має лікувати людину після гострого мозкового інсульту, фактично немає цих ліків. При цьому з боку держави зроблено усе: закуплено новітнє обладнання, забезпечено фінансування. МОЗ детально дослідить такі випадки і рекомендуватиме ОВА приймати кадрові рішення там, де лікування неефективне”, – цитує відомство заступника міністра охорони здоровʼя Сергія Дуброва.

Зазначається, що в межах госпіталізації заклад має безоплатно забезпечити пацієнта лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель, тому ситуація, коли у лікарні немає запасу ліків, є недопустимою.

Дубров зауважив, що лікування гострого мозкового інсульту є пріоритетним пакетом. Вартість тарифу НСЗУ у цьому пакеті, залежно від обсягу наданої допомоги, становить від 15 до 131 тисячі гривень. Для пацієнта це лікування – безоплатне, а лікарні своєчасно отримують фінансування, яке повною мірою покриває видатки.

Нагадаємо

Раніше, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що ефективний менеджмент в інсультних центрах — один із ключових факторів покращення медичної допомоги пацієнтам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські онкоцентри отримають вкрай необхідні лінійні прискорювачі: вже оголошено результати аукціону 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *