Майже 4 тисячі українців евакуйовано на лікування за кордон: у МОЗі розповіли як це зробити

Майже 4 тисячі українців евакуйовано на лікування за кордон: у МОЗі розповіли як це зробити

КИЇВ. 13 липня. УНН. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну майже 4 тисячі постраждалих від війни громадян евакуйовано на лікування та подальшу реабілітацію у спеціалізовані клініки Європи. В МОЗі розповіли як і кому можливо організувати медичну допомогу за кордоном, пише УНН.

Деталі

Від початку повномасштабної війни росії проти України тривають евакуаційні рейси для постраждалих громадян, організовані у рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України з Єврокомісією та ВООЗ. Загалом завдяки такій взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон 3 949 українців.

Така медична евакуація та транспортування громадян здійснюється безоплатно, всі видатки за коштовне лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають пацієнтів, зазначає МОЗ.

Перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі забезпечують транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони Укрзалізниці, команда БО «Лікарі без кордонів», а також бригади парамедиків із європейських країн, які законтрактовані ВООЗ.

Насамперед до закордонних клінік направляють:

  • пацієнтів із травмами, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
  • пацієнтів, які потребують надання комбустіологічної допомоги (у разі опіків);
  • дітей з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дорослих пацієнтів з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дітей з орфанними захворюваннями.

В міністерстві зауважили, що саме сімейний чи особистий лікар має ухвалити рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон, керуючись наказом МОЗ №574 від 05.04.2022 р. «Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану».

Відповідність критеріям підтверджують за допомогою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». Вона має бути заповнена лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення громадян України для лікування за кордон.

Під час медичної евакуації пацієнт повинен мати із собою документ, що посвідчує особу — закордонний або внутрішній паспорт. Також потрібні виписки з історії хвороби (зокрема, для дітей). Однак, відсутність тих чи інших документів не є перешкодою для вивезення важкопораненого чи онкохворої дитини на лікування за кордон.

Кожен випадок медичної евакуації вимагає окремого підходу, та зазвичай підготовка пацієнта триває від 3-4 днів до 2 тижнів. У разі потреби у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан або необхідність у подальшому післяопераційному догляді пацієнта можуть супроводжувати родичі або близькі, зауважило відомство.

На сьогодні громадяни України можуть скористатися кількома маршрутами медичної евакуації на лікування за кордон.

  1. Через обласний департамент охорони здоров’я, який має визначену особу, відповідальну за направлення громадян України на лікування за кордоном на період дії воєнного стану.
  2. Шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ, адже через воєнні дії багато людей не завжди мають звʼязок із сімейним лікарем чи департаментом охорони здоровʼя. Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі «Громадянам» на сайті Міністерства охорони здоров’я України.
  3. Через подання на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців, що здійснюється через командування Медичних сил України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки медичної допомоги отримала Україна від початку великої війни

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *