Донорську кров дозволять ввозити з-за кордону у разі нагальної потреби – МОЗ

Донорську кров дозволять ввозити з-за кордону у разі нагальної потреби - МОЗ

КИЇВ. 29 серпня. УНН. У разі нагальної потреби за надзвичайних ситуацій та на період воєнного стану, донорську кров та її компоненти зможуть ввозити з-за кордону, як гуманітарну допомогу. Про це повідомляє УНН з посиланням на МОЗ.

Деталі

Уряд ухвалив постанову, яка передбачає, що у разі виникнення потреби кров та її компоненти можуть заводитися в Україну з-за кордону. Це дозволить в критичні моменти уникнути можливого дефіциту донорської крові та компонентів.

Кров та компоненти постачатимуться в Україну як гуманітарна допомога, займатиметься цим Український центр трансплант-координації, який виконує функції Національного трансфузіологічного центру.

«З початку війни потреба в донорській крові та її компонентах в Україні зросла на понад 40%. Наразі держава на 100% забезпечена донорською кров’ю завдяки регулярним донаціям українців. Однак, медична система має бути готовою до будь-яких надзвичайних ситуацій», – йдеться у повідомленні.

Рішення уряду дозволить ввозити кров та компоненти крові з-за кордону виключно на період воєнного стану або ж у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Додамо

Відповідно до вимог законодавства, з метою відновлення організму донора існують інтервали між різними видами донорства: донацію крові або еритроцитів можна здійснювати раз на три місяці, донацію тромбоцитів або плазми — раз на 14 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переливання крові бойовими медиками: розробка програми навчання фактично на фініші

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *